flowers aromatherapy essential oils with white flowers

Uznajte, že so zvyšujúcimi sa vonkajšími teplotami sa viac potíme. Veľká väčšina z nás. A kto to niekedy zažil, dá mi za pravdu, že stretnúť v lete spoteného človeka po celodennej práci nie je úplne najpríjemnejšie. Preto sa deodoranty a antiperspiranty stali veľmi žiadaným tovarom. Nielen že príjemne voňajú, ale aj eliminujú potenie samotné. Vybrať si ten správny býva niekedy neľahké, pretože ponuka je naozaj pestrá.

Niekto uprednosťuje bio deodorant, iný zloženie ani nečíta a riadi sa cenou, alebo vôňou. Ako si teda vybrať ten správny? Samozrejme príjemná vôňa je veľmi dôležitá, predsa len deodorant budeme cítiť na sebe celý deň a ak nám nevonia, nebudeme sa cítiť príjemne. Bez ohľadu na jeho kvality. Dôležité je vedieť aj to, či budeme vystavení extrémnej námahe a poteniu, vtedy môžeme zvoliť extrémne silné deodoranty s dlhodobou a silnou ochranou. Kto uprednostňuje zdravý a ekologický spôsob života, zrejme sa bude rozhodovať podľa zloženia deodorantu tak, aby neobsahoval škodlivé látky. Niektorí uprednostňujú domácky vyrobené deodoranty z prírodných surovín. Ak to chcete vyskúšať aj vy, tu je jeden jednoduchý recept.

Potrebujeme za studena lisovaný kokosový olej, škrob, jedlú sódu a voňavý esenciálny olej podľa vlastného výberu. Vyrobíte si ho doslova za pár minút. Zmiešajte 15 ml škrobu, 15 ml. jedlej sódy a asi 10 ml. kokosového oleja. Pridáme 5 kvapiek esenciálneho oleja, napríklad levanduľového, čajovníkového, alebo ružového. Naozaj záleží len na vás. Kokosový olej rozpustíme a postupne pridávame k škrobu a sóde, aby sa všetko dobre premiešalo. Nakoniec pridáme esenciálny olej. Uložíme v malej plastovej mištičke, povrch uhladíme do hladka a necháme v chladničke. Nanášame prstami do oblasti podpazušia. Žiadny deodorant však nemôže prekryť pach neumytého tela, preto najmä v lete dodržiavajte hygienu veľmi úzkostlivo, aby ste sa nestali niekoho nepríjemnou spomienkou na horúce letné dni.
Autorské právo: marrakeshh / 123RF Reklamní fotografie