Stavba rodinného domu zahŕňa celý rad povinností. Aj keď vám realizuje novostavbu špecializovaná spoločnosť, v interiéri budete musieť zasiahnuť aj vy. V prvom rade budete vyberať podlahy do miestností. V nasledujúcich riadkoch sa zameriame na prednosti drevených, laminátových a vinylových podláh.

Akúsi nestarnúcou klasikou, ktorá sa používa už po stáročia, je drevená podlaha. Svojim vzhľadom je vhodná do domácností všetkých štýlov. Drevo dokonale ladí s nadčasovými materiálmi ako kov či sklo, ale aj vynikne v rustikálne ladených miestnostiach. Tradičné drevené podlahy majú na svojom konte celý rad výhod – dlhá životnosť, vysoká odolnosť, pevnosť, stálosť a ľahká údržba. Drevo je zároveň ekologický materiál, ktorý nachádza uplatnenie v domácnosti s alergikom.

Laminátové a vinylové podlahy

Zatiaľ čo v minulosti bola dostupná len drevená variácia, dnes sa do popredia predierajú aj iné alternatívy. Veľkej popularite sa tešia moderné laminátové podlahy, ktoré sú charakteristické prijateľnejšou cenou. Ale na kvalitách rozhodne nestrácajú, pričom laminát dokáže perfektne napodobniť drevo či kameň. Laminátové podlahy sú vysoko odolné, dokonca vydržia nápor zvieracích pazúrov, a sú jednoduché na údržbu.

Veľkým favoritom vo svete bývania je materiál menom vinyl. Svojimi vlastnosťami začína porážať laminátové aj drevené podlahy. Položenie je úplne jednoduché a rýchle. Trendové vinylové podlahy sa ďalej pýšia pružnosťou, odolnosťou a širokou škálou dekorov.

Všetky vyššie uvedené typy podláh ponúka rýdzo slovenská spoločnosť FLOOR EXPERTS SLOVAKIA s.r.o., ktorá sa snaží svojim zákazníkom vyhovieť atraktívnou cenovou politikou a kvalitou ponúkaného sortimentu. Táto spoločnosť sa zaoberá predajom a montážou podláh, teda sa nemusíte o nič starať. Stačí si len objednať konkrétny typ podlahy a o všetko sa postarajú odborníci.