Mnoho žien vníma v dnešnej džínsovej a tričkovej dobe dámske šaty ako prežitok. Ale to je rozhodne chyba! Šaty nám dodávajú noblesu, šarm i ženskosť. A je jedno, či ide o letné šaty, ktoré dnes môžeme smelo kombinovať aj s teniskami, o šaty formálnejšieho strihu a z kvalitnejšieho materiálu vhodné do práce, alebo o spoločenské šaty. Tento dámsky kúsok šatníka má toľko výhod, že by sme sa ho určite nemali vzdávať. Hľadáte inšpiráciu pre šaty? Prezrite si aktuálny sortiment e-shopu Mooda.sk.

Ak nosíme šaty, menej sa ráno týrame tým, čo na seba

mini-saty-s-cipkou-a-otvorenym-chrbatom-0000isfin50017 (1)Poznáte to. Ranné zúfalé preberanie šatníka a nie a nie prísť na to, čo si obliecť. Začnite nosiť šaty a vaša voľba bude omnoho jednouchšia. Zatiaľ čo pri kombináciách nohavíc, tričiek, blúzok, košieľ a sukní neustále premýšľame, čo s čím kombinovať, u šiat tento problém nemáte. Nestane sa vám, že tričko, ktoré „potrebujete“ práve k tým džínsom, čo ste si dnes obliekla, zostalo niekde v špinavom prádle. Šaty sú proste šaty. Oblečiete a idete.

Pokiaľ si naviac dáte záležať na dobrom výbere materiálov šiat, nebudete potrebovať ani žehličku. Mnohé z nich postačí po vypraní vyvesiť na vešiak a nechať uschnúť. Zabudnite i na to, že elegantné šaty sú len sezónnou záležitosťou. Aj keď sú bez rukávov, vynosíte ich celoročne. V zime pridajte pančuchy, dámske legíny a nejaký teplý svetrík, v lete len sandále naboso alebo už zmienené tenisky. Za čiste letné dámske šaty sa dajú pokladať snáď iba tie skutočne ľahké bavlnené vzorované šaty, ktoré sa k chladnejším mesiacom už tak nejak nehodia zo svojej podstaty. Aj keď v prechodnom období obvykle ešte poslúžia ako tunika.

Keď už nič iné, šaty do spoločnosti väčšinou neignorujeme

Aj najväčšie ignorantky klasiky dámskeho šatníka, šiat, neignorujú aspoň jedny z nich – spoločenské dámske šaty. Väčšinou sa do nich oblečieme aspoň raz v roku. Skúste im dať väčší priestor! Kokteilové šaty, ktoré sú kratšie, vynosíte do práce aj na menšie večierky či party behom roku. A pre tie dlhé nájdite uplatnenie aj inokedy, než len cez plesovú sezónu. Veď elegantný večer s tancom v spoločenských šatách je úžasný napríklad aj v lete na dovolenke.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokPotíte sa?
Ďalší článokPrečo si vybrať plastové okná?