Potrebujete nové okná a neviete sa rozhodnúť, ktoré sú pre Váš domov najlepšie? Rozhodujete sa medzi plastovými oknami a stále neviete či sú tie práve?

 

Plastové okná sú v dnešnej dobe znova v móde.  Oproti dreveným oknám majú mnoho výhod, ktoré by mal kupujúci vziať do úvahy. Prečo sú plastové okná v dnešnej dobe v móde a mali by ste porozmýšľať nad ich kúpou?

 

Krásny dizajn – medzi prvé výhody plastových okien patrí pekný dizajn.  Moderný dizajn je v dnešnej dobe veľmi populárny a ľudia sa snažia držať dnešných trendov. Oproti dreveným oknám si máte možnosť vybrať viac farebných odtieňov, čo je určite obrovská výhoda pre kreatívnych ľudí.

 

Kvalitná ochrana – Ďalšia výhoda plastových okien je dobrá ochrana. Skvelá ochrana proti vetru a výborná tepelná izolácia ochráni vnútro Vášho domova lepšie ako drevené okná, pri zainvestovaní do tohto typu okien môžete očakávať skoré vrátenie peňazí. Okrem tepelnej majú kvalitné plastové okná dobrú aj zvukovú izoláciu.

 

Menšie náklady – Čo sa týka ceny, tak plastové okná majú určite navrch oproti svojim konkurentom. Cenník plastových okien je rôznorodý, no cena je častokrát aj o polovicu menšia oproti takým dreveným oknám.

 

Ľahšia údržba – Plastové okná majú takmer nulovú údržbu. Netreba ich natierať oproti dreveným oknám, navyše pri danej údržbe majú veľmi dobrú životnosť.  V porovnaní s drevenými oknami je životnosť síce horšia, no aj napriek tomu je zvyčajná životnosť okolo 30-50 rokov alebo dokonca viac.

 

Odolnosť – Oproti dreveným oknám majú výhodu, že ich nemôžu napadnúť žiadne roztoče alebo hrdza v prípade kovových okien.

 

Výber okien by ste určite nemali podceniť, keďže investícia je na dlhšie časové obdobie.