V súčasnej dobe sa veľa majiteľov rodinných domov púšťa do rekonštrukcie, ktorá sa dotýka nielen samotného obytného priestoru, ale aj garáže. Staré drevené jednokrídlové či dvojkrídlové dvere nespĺňajú aktuálne nároky na bezpečnosť, a preto by ste mali uvažovať nad ich výmenou. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme výrobcu, ktorý sa špecializuje na výrobu sekčných a rolovacích garážových brán.

Dovoľujeme si vám predstaviť spoločnosť Hörmann Slovenská republika s.r.o., ktorá bola na tuzemskom trhu založená v roku 2004. A pýši sa bohatým produktovým portfóliom, ktoré zahŕňa sekčné, výklopné, rolovacie či do boku posuvné sekcionálne brány. Všetky brány sú priestorovo úsporné.

Sekčné garážové brány

Veľmi rozšíreným variantom sú elegantné sekčné garážové brány, ktoré sa zasúvajú priamo pod strechu garáže. Vyznačujú sa účinnou tepelnou izoláciou, optimálne dlhodobou ochranou a harmonickým dizajnom. Sekčné garážové brány šetria veľa miesta, a to ako pred garážou, tak aj v nej. Výrobca používa vysoko kvalitné komponenty nemeckej kvality, ktoré sú bezpečné a certifikované.

Rolovacie garážové brány

A druhým praktickým riešením sú rolovacie brány, ktoré sa vyrábajú z vysoko kvalitného hliníka. Určite sa nemusíte obávať toho, že by vám materiál zhrdzavel. Brány sa navinú do schránky, teda nezaberajú žiadne miesto pod stropom ako sekčná alternatíva.

Pohony garážových brán

Základnou možnosťou, ktorá je najlacnejšia, je ručné ovládanie. No komfortnejšie je automatický pohon pomocou motora, pričom garážové brány sú funkčné aj v prípade, že vypadne prúd. Používa sa diaľkové ovládanie, s ktorým môžete garážové vráta ľahko otvoriť aj z automobilu. Nemusíte vôbec vystupovať.

Tešiť sa môžete na atraktívnu cenovú politiku, precízne spracovanie a vysokú kvalitu všetkých prvkov a súčiastok. Cena za garážové brány je individuálna, a preto odporúčame osloviť konkrétnu spoločnosť.