Či chceme alebo nie, naše okolie nás posudzuje aj na základe nášho vzhľadu, rovnako tak však konáme asi všetci. Ak totiž človeka nepoznáme, robíme si úsudok len na základe toho, čo má oblečené a ako je upravený.

Vzhľad je tak pre nás veľmi dôležitý, či už chceme urobiť dobrý dojem na pracovnom pohovore, alebo na prípadného partnera. Najmä my ženy však vieme veľmi ľahko podľahnúť tomuto tlaku, a tak sa snažíme splniť všetky očakávania. To znamená, že si nedávame záležať pri našej úprave na dôležité stretnutia, ale rovnako nevynesieme ani smeti bez toho, aby sme venovali aspoň trochu pozornosti nášmu vzhľadu.

Naše sebavedomie je teda témou číslo jeden, no nie každá z nás ho má dané prirodzene. Určite dobre viete, že aj vo Vašom okolí sú ženy, ktoré ho majú na rozdávanie, a pritom ak by ste boli na ich mieste Vy, možno by ste nevyšli ani z dverí svojho bytu. Aj sebavedomie je teda len relatívne, vo väčšine prípadov je to len naša reakcia na ohlasy okolia. Ak sú dobré, naša sebaistota stúpa, ak sú naopak negatívne, len máloktorej z nás sa to nedotkne.

Ako ale zaujať pozornosť a získať pozitívne ohlasy? Stačí na to často len pekné oblečenie, a doplnky. Práve preto zbožňujeme módu a všetko čo s ňou súvisí. Istejšia aj na ulici sa tak môžete cítiť s kvalitnou koženou kabelkou, ktorá Vás nikdy nesklame.

Niekedy je však zdvihnutie sebavedomia a ukončenie depresií oveľa náročnejšie. Nejedna z nás trpí vlastným vzhľadom, no niekedy ani najdrahšia kozmetika nepomáha. Všeobecne napríklad platí, že žena má mať bujnú poprsie. To však spĺňa len hŕstka z nás, no ak sa nechcete zmieriť so súčasným stavom, zostávajú len prsné implantáty.

Pomerne často si však sebavedomie ničíme aj samy, prehnanou snahou o dokonalosť. Pozrite sa teda na seba očami okolia, či je skutočne nutné niečo meniť.