Milovníci lyžovačiek iste zvažujú, ako plnohodnotne využiť zimnú sezónu. Možno majú už aj nejaký pobyt rezervovaný. V prípade, že stále iba hľadáte vhodnú alternatívu, predstavíme Vám, aká nezabudnuteľná môže byť lyžovačka v Rakúsku. Poznáte Kaprun? Je to malebné mesto v rakúskom Salzbursku a domov asi troch tisícov pôvodných obyvateľov. Taktiež môžeme povedať, že je druhým domovom pre takmer tisícku stálych nadšencov rakúskych hôr. Veľký záujem návštevníkov o toto mesto robí z Kaprunu centrum cestovného ruchu. Zell am See a Kaprun sú mestá, kde nájdete širokú škálu športového a rekreačného vyžitia. Je tu obrovská ponuka zaujímavých akcii, sezónnych špecialít a veľkého množstva skvelých zážitkov.

Symbolom a dominantou Kaprunu je vyhliadková plošina, ktorá sa nachádza v nadmorskej výške 3203 metrov nad morom a dominuje mýtickému ľadovcu Kitzsteinhorn. Vyhliadka umožňuje úžasný pohľad na prekrásne vrcholy rakúskych Álp, trblietavé jazerá a rozsiahle zjazdové trate. Okrem vyhliadky návštevníkov láka aj Maiskogel, a to pre svoje rozmanité lyžiarske trate. Leto zas ponúka báječné turistické túry spojené s ochutnávkami miestnych špecialít. Ďalšou obľúbenou atrakciou sú úžasné horské nádrže, ktoré zásobujú  vodou miestne vodné elektrárne. Tie preslávili Kaprun po celom svete.

Toto miesto je jednoducho ideálnym rajom pre milovníkov športu, prírody a nadšencov celoročného lyžovania. Je to aj vďaka monumentálnemu ľadovcu, na ktorom sa sneh netopí ani pri ostrom letnom alpskom slnku. Hostia sa vedľa lyžovania a pešej turistiky môžu venovať aj jazde na horskom bicykli, golfu, plávaniu, prechádzkam po horských štítoch alebo len tak relaxovať.

Pokiaľ si s obľubou doprajete wellness, aj tu vedie Kaprun. Ubytovanie predkladá vysoký štandard, komfort a rozmaznanie v pravom slova zmysle. Nachádza sa tu tiež jeden z najatraktívnejších moderných areálov v rakúskych Alpách – Tauern Spa. Pre svojich klientov ponúka kombináciu luxusu a moderného dizajnu. Hotelový komplex má wellness zónu až do 20.000 m2. Dovolenkári si tiež môžu vychutnať izby s balkónom s panoramatickým výhľadom na okolité horské masívy. Energiu môžete načerpať v bazéne, saune, parnom kúpeli, ale aj v relaxačnej a aktívnej zóne, ktorá ponúka šmykľavky a tobogány. Ďalej tu nájdete 13 sáun, infrakabínu, vírivku a fitness centrum. Stravovanie je formou polpenzie, raňajky formou bufetu a štvorchodová večera s výberom hlavného jedla. Ceny ubytovania bývajú na vyžiadanie.  Závisia od momentálnej ponuky.

Štatistiky dokazujú, že počas zimnej sezóny víťazí nielen Rakúsko, ale aj lyžovačka v Taliansku. Nech už si vyberiete ktorúkoľvek z týchto destinácií, veríme, že svoje rozhodnutie nebudete ľutovať.

Zdroj: adlerresortkaprun.cz, mstt.sk

Foto: freedigitalphotos.net