Pokiaľ i vy patríte medzi tie šťastné nevesty, ktoré práve plánujú svoj veľký deň, iste zvažujete aj výber družičiek. Ide totiž o osôbky, ktoré sa s nevestou delia o celý priebeh svadobného dňa. Sú po jej boku a dodávajú si vzájomne odvahu. I preto by mali byť družičky osoby neveste blízke, srdečné a zodpovedné. My Vám dnes ponúkame niekoľko rád a tipov, ktoré sa zaiste hodia pri výbere slečien, ktoré plánujete dosadiť na obzvlášť čestné miesto.  

Koľko je tak akurát?

Ak očakávate definitívnu odpoveď, tak Vás musíme sklamať. Nepoznáme žiadne striktné pravidlo, ktoré by presne a definitívne určovalo, čo je veľa a čo zase málo. Pokojne si teda môžete vybrať iba jednu družičku, ale i dvanásť. Voľba je len na neveste. 

Pozrite sa na to z opačnej strany

Správna družička je taká, pri ktorej môžete staviť na istotu, že keby bola situácia opačná, ona by si zvolila za družičku Vás. Áno, možno je to trocha sebecké hrať sa na odplácanie, ale roky praxe túto metódu potvrdzujú ako spoľahlivú. Má ísť predsa o blízku osobu, nie? Nikto by si zaiste nechcel zvoliť slečnu, ktorá by mu nedopriala rovnakú poctu. Mohlo by sa celkom pokojne stať, že sa na svadobnom zozname ani neobjavíte.

Čím dlhšie, tým lepšie

Týmto máme na mysli fakt, ako dlho sa s potencionálnymi družičkami poznáte. Nová kolegyňa v práci môže byť síce super, no poznáte ju dostatočne na to, aby ste mohli povedať, že o rok bude stále Vašou priateľkou? Urobil Vám s Vašou kamarátkou profesionálny fotograf spoločnú snímku už v útlom detstve? Je súčasťou Vášho rodinného albumu, ale tiež života? Tu bude asi tá správna kandidátka. Bolo by dosť trápne, keby sa Vás neskôr deti spýtali na tú pani po Vašom boku a vy by ste jej nevedeli prísť na meno.

Žiadna družička, žiadne starosti

Pokiaľ máte tých naťahovačiek okolo družičiek dosť a rozhodli ste sa, že vy žiadnu nepotrebujete, v poriadku. Ušetríte si nervy, starosti a možno si ani žiadnu z kamarátok nepohneváte. No možno sa urazia všetky. Tejto skutočnosti by ste si mali byť vedomá. No keďže je to Vaša svadba, tak len Vaša voľba zaváži.

Môže byť družičkou aj muž?

A prečo nie? Ak ste si vždy rozumeli lepšie s chlapcami a namiesto kamarátok máte kamarátov, pokojne si niektorých z nich vyberte. Majte však na pamäti, že si nevyberáte klasického družbu, ale človeka, ktorý preberie všetky úlohy družičky. Túto skutočnosť by mal schváliť aj Váš partner, ak sa chcete vyhnúť svadobnej hádke. 

Budúca švagriná

Aj keď bude sestra Vášho partnera tvoriť významnú rolu vo Vašom živote, nemusíte si ju vybrať, pokiaľ sa Vám zdá, že ste povahovo odlišné a nikdy si nebudete dostatočne rozumieť. Aby ste však predišli nedorozumeniu, zamestnajte ju inou významnou rolou.

Podaktoré z Vás majú vo výbere družičiek možno úplne jasno, hoci ešte ani nie sú zasnúbené. Iné nám však iste dajú za pravdu, že ide o náročný a obzvlášť dôležitý proces, ktorý je nutné dobre zvážiť. Držíme Vám palce, aby ste vybrali správne a svoje rozhodnutie neľutovali. .

Zdroj: weddingideasmag.com

Foto: freedigitalphotos.net