Sprievodca figurínami: ako vybrať tú správnu pre váš produkt?

Doba je rýchla. Máte len pár sekúnd na to, aby ste pritiahli pozornosť zákazníka. Originálne a vkusne štylizovaný výklad rozhodne o tom, či zákazník vstúpi do predajne a niečo si zakúpi.

Zdroj: unsplash.com

Dôležitou súčasťou každej úspešnej predajne je správna prezentácia tovaru. Dobre odetá figurína podčiarkne výnimočnosť oblečenia a doplnkov, ktoré ponúkate. Prezradíme vám, ako zvoliť dokonalú figurínu pre váš obchod.

Originálne štylizovaná figurína zaujme do 7 sekúnd

Presne toľko času máte, aby ste zaujali zákazníka. Keď už máte jeho pozornosť, ukážte mu vo výklade viac z vašej ponuky. Zamerajte sa na to najlepšie z najlepšieho. Drobný tovar ako peňaženky, slnečné okuliare či bižutériu môžete uložiť do modernej vitríny.

Pri výbere figuríny sa zamerajte na vaše potreby

Skúste si odpovedať na tieto otázky. Získate lepšiu predstavu o tom, akú figurínu potrebujete:

  • Akú veľkú figurínu potrebujete?
  • Predávate oblečenie pre deti alebo dospelých?
  • Stačí vám statická figurína alebo potrebujete pohyblivú?
  • Celé telo alebo torzo?
  • Z akého materiálu by mala byť figurína vyrobená?
  • Potrebujete ju využiť aj na fotenie produktov?
  • Koľko môžete do figuríny investovať?

Pevná figurína na oblečenie

Ide o najuniverzálnejší typ. Je vhodná, ak má vami predávaný produkt štandardné miery. Pri tomto type figurín si dajte pozor na celkové proporcie. Niektoré lacnejšie figuríny majú nerealistické miery, napríklad príliš úzky pás alebo malý či veľký obvod cez prsia.

Plastové figuríny sú pevné, najčastejšie dostupné v tradičnej bielej alebo čiernej farbe. Laminátová figurína na oblečenie pôsobí prirodzenejšie.

Zdroj: Unsplash.com

Aj na prvý pohľad nezaujímavé kúsky odevov dokážu vďaka figuríne vyniknúť. Zákazník si lepšie predstaví, ako oblečenie na postave vyzerá.

Abstraktná, realistická alebo figurína hlavy či torzo tela

Každá z nich zaujme a dokáže vdýchnuť vášmu tovaru nezameniteľný šmrnc. Je len na vás, ktorú z nich si vyberiete. Do popredia sa čoraz viac dostávajú abstraktné alebo aj art figuríny.

Novinka na trhu – nerozbitná figurína nadštandardnej kvality

Ak hľadáte naozaj odolnú figurínu, stavte na figurínu vyrobenú modernou rotačnou technológiou. Táto figurína na oblečenie je vybavená unikátnym magnetickým systémom odnímania končatín, vďaka čomu sa naozaj jednoducho oblieka.

Poraďte sa pri výbere s odborníkmi! Dokonalú figurínu, ktorá bude spĺňať všetky vaše potreby, nájdete na www.medcom.sk