Strúhadlo na ceruzky už dávno nie je len potrebou pre školákov
Strúhadlo na ceruzky už dávno nie je len potrebou pre školákov

Strúhadlo patrí do každého peračníku malého školáka a doma nesmie chýbať ani predškolákom. Ale v dnešnej dobe, kedy sme sa k maľovankám vrátili aj ako dospelí, je nevyhnutnou pomôckou aj pre nás dospelých. Ostrúhajte si ceruzky na poriadnom elektrickom strúhadle.

Svet zachvátilo maľovankové šialenstvo

Potrebujete si po práci odpočinúť? Maľujte! Nebudete jediní. Predovšetkým ženy zachvátila doslova vášeň pre maľovanky. Nie tie detské, aj keď niektoré z nás si rady sadneme aj k nim. Maľujeme tzv. antistresové či zentangle maľovanky. Niekedy tiež maľovanky podľa čísiel. Pre všetky tieto maľovanky postavené na pomerne malých plôškach potrebujeme vždy poriadne ostrúhanú ceruzku. Ručné strúhadlo vás veľmi rýchlo prestane baviť. Hlavne ak máte obrovskú sadu pasteliek a z času na čas ich potrebujete doostriť kompletne. Ideálnym riešením je elektrické strúhadlo na ceruzky.

Kreslite, maľujte a strúhajte s deťmi

Elektrické strúhadlo na ceruzky je nevyhnutnou pomôckou do domácností s deťmi. Tie zvládajú bežné pastelky často už pred tretím rokom. Tie, ktoré prepadnú maľovankám a kresleniu, vedia pastelky zatupiť tak rýchlo, že si bez elektrického strúhadla neporadíte. To samozrejme deťom do rúk nepatrí, ale pre nás, rodičov, sú veľmi dôležitým pomocníkom.

Ako si vybrať elektrické strúhadlo na ceruzky?

Elektrické strúhadlo sa predáva na baterky, alebo do siete. Stretnete sa aj s kombinovaným napájaním, i so strúhadlami nabíjanými cez USB. Najčastejšie sa používajú strúhadlá na bežné ceruzky o priemere do 6 mm, alebo do 8 mm. Hodia sa na tie guľaté aj hranaté. Pre jumbo ceruzky s priemerom 11 až 12 mm, teda tie hrubšie, potrebujete strúhadlo obvykle s dvomi otvormi. Elektrické strúhadlo môže pracovať s britom aj s frézou. Kvalitné elektrické strúhadlá na ceruzky kúpite pod značkou Eagle v e-shope Dumar.sk.