Party stany ako dokonalý prístrešok pre mestské slávnosti a ceremónie
Party stany ako dokonalý prístrešok pre mestské slávnosti a ceremónie

Organizovanie ceremónií alebo slávností na verejnom priestranstve so sebou nesie veľa povinností a komplikácií. Jednou z tých, ktoré môžu nastať, je napríklad tiež riešenie priestoru. Málokedy sa totiž podarí, aby bola k dispozícii klubovňa alebo iné miesto, kam je možné usadiť všetkých hostí.

Slávnosť môže byť tiež usporiadaná pod šírym nebom a počasie nemusí byť po každú časť dňa zrovna prívetivé. Všetky tieto problémy, na prvý pohľad zle riešiteľné, vám pomôžu odstrániť party stany, ktoré sú ideálnym krátkodobým i dlhodobým prístreškom.

Party stany pojmú aj stovky osôb naraz!

Party stany sa vyrábajú v rozličných modeloch, ktoré sa najčastejšie rozlišujú buď podľa dizajnu alebo podľa kapacity. Tie najmenšie sú schopné poskytnúť priestor na sedenie pre približne desiatky osôb. Tie najväčšie stany, ktoré sú typické svojím podlhovastým obdĺžnikovým tvarom, dokážu pod svojou strechou ukryť dokonca celé stovky ľudí. Vďaka tomu sú ideálne pre slávnosti akejkoľvek veľkosti.

Party stany sa vynímajú svojou jednoduchosťou

Jednou zo základných výhod párty stanov je ich jednoduchosť. Párty stany sú totiž schválne navrhnuté tak, aby sa ich zložením nemuseli zaoberať žiadni odborníci. Dokáže ich zložiť skupina niekoľkých ľudí bez akýchkoľvek odborných schopností.

Základom stanov je konštrukcia z prepojených tyčí. Tieto tyče sú robené z pomerne masívneho, ale hlavne pružného materiálu. Párty stany majú po pripravení konštrukcie žliabky vo vnútri plachty. Do nich sa časti konštrukcie len jednoducho navlečú a postupným stavaním sa obvodová a strešná plachta nakoniec natiahnu do toho správneho tvaru. Rovnako jednoduché a rýchle je aj rozoberanie stanov. Všetko možno navyše spraviť na rovnako veľkom priestore, ako nakoniec zaberie stan ako taký, čo je ďalšou konštrukčnou výhodou párty stanov. V širokej ponuke nájdete napr. aj ohňovzdorné párty stany.

Výborná ochrana pred zlým počasím

Párty stany vám vždy dokážu ponúknuť dostatok ochrany pred nepríjemným počasím. Strecha je navrhnutá tak, aby vydržala aj väčší vodný stĺpec, čo znamená, že ani pri silnom daždi nezačne presakovať a premokať. Konštrukcia stanu je dostatočne pevná, aby dokázala odolať bežným poveternostným podmienkam.

Jedinou nepríjemnosťou môžu byť extrémne poveternostné podmienky. Pri tých už môže konštrukcia na otvorenom priestranstve utrpieť ujmu, alebo môže prípadne dôjsť aj k prerazeniu strešnej plachty. Pri bežnom daždi a slabších búrkach je úplne bežné, že sa k veľkým zrážkam pridáva tiež ľahký vietor. Ten má podiel na tom, že dážď bije v prudkom uhle, a tým pádom môže strecha čiastočne stratiť svoj zmysel. Na riešenie týchto problémov je úplne ideálne použitie bočných plachiet. Väčšia sád ich už obsahuje alebo sa dajú k stanom dokúpiť. Bočné plachty dokážu uzavrieť stan i zo strán a zvýšiť tak ochranu vašich hostí.