Veľtrh Marmomac je najvýznamnejším svetovým veľtrhom venovaným mramoru a kamenným inštaláciám. Tento rok sa uskutočnil v dňoch 26.-29. septembra a  hlavnou témou celej výstavy bolo “Wellness & Hospitality”, teda využitie mramoru a kachličiek v priestoroch pre relax a oddych. K dispozícií bola  prehliadka prírodného kameňa a doplnkov pre tvorbu nábytku a architektonických prvkov, ktorých hlavným účelom je navodenie pohostinnosti a pohody.

Tohtoročnou hlavou témou  bola voda. Pre návštevníkov bolo pripravených 5 výstav: 2 pre dizajn výrobkov, po jednej so zameraním na architektúru, umeleckú identitu a Ristorante d’Autore. Táto sála je tradične realizovaná v spolupráci s Talianskym Ministerstvom pre hospodársky rozvoj, Talianskou obchodnou komorou (ITA).

Ako každý rok , aj tentoraz  ,boli odovzdané ceny Stone Award, ktoré sa skladajú z dvoch častí. Best communication award je udeľovaná najlepšej inštalácií veľtrhu a Icon award získal objekt Marea od Eleny Salmistrado, ktorý sa stáva komunikačným obrazom pre nasledujúci ročník. Už štvrtýkrát sa v rámci podujatia uskutočnila medzinárodná konferencia venovaná prírodnému kameňu – Stone summit 2018.

Úspech veľtrhu Marmomac spočíva najmä v schopnosti spojiť podnikanie, kultúru a materiál, ktorý má v Taliansku tisícročnú tradíciu. Dôkazom toho je aj  každoročná vysoká účasť. V minulom roku sa vo Verone zišlo takmer 1 600 vystavovateľov z viac ako 56 krajín sveta. Výstavnú plochu o rozlohe 81 tisíc m2 zaplnilo vyše 67 tisíc návštevníkov zo 147 krajín. Čo znamenalo nový rekord v návštevnosti.

 

 

Viac na: www.marmomac.com

Fotografie z roku 2017 nájdete tu: http://www.marmomac.com/en/generic/photo-gallery/