Podmienkou toho, že sa vo svojej kúpeľni budete cítiť príjemne, nemusí byť ani veľkosť, ani luxusné vybavenie kúpeľne. Tajomstvo spočíva v efektívnom využití priestoru a zariadenie takým vybavením, ktoré umožní, že v kúpeľni každý člen domácnosti nájde všetko pre pohodlný relax a osobnú hygienu.

Pred tým, než začnete plánovať návrh kúpeľne, ujasnite si niekoľko kľúčových otázok, akými sú požiadavky na funkčnosť kúpeľne z pohľadu všetkých jej potenciálnych používateľov. Iné požiadavky na vybavenie kúpeľne bude mať mladý športovec, žijúci single, iné predstavy o ideálnej kúpeľni bude mať štvorčlenná rodina s malými deťmi a úplne iné potreby budú kľúčové pre seniorov s obmedzenou schopnosťou pohybu. Spoločnou vlastnosťou kúpeľne pre všetkých, je efektívne využitie priestoru tak, aby na všetky aktivity bolo v kúpeľni dosť miesta a aby ste sa v nej cítili pohodlne.

koncept-10st2Ak máte kúpeľňu dostatočne veľkú, nemusíte riešiť, či uprednostňujete kúpeľ alebo sprchovanie – máte možnosť vybaviť kúpeľňu vaňou i sprchovým kútom súčasne. A nie je nutné ani riešiť umiestnenie práčky a toalety mimo priestor kúpeľne, čo sa v prípade plánovania mini kúpeľne odporúča ako prvý krok pre získanie piestoru.

V prípade viacčlennej domácnosti s deťmi a s malou kúpeľňou, odporúčame vyriešiť striedavé kúpanie a sprchovanie umiestnením vane s plochým dnom a sprchovou zástenou. Keď je vaša kúpeľna menšia, môžete zvoliť napríklad niektorý z kúpeľňových systémov RAVAK, ktoré kombináciou asymetrickej rohovej vane s vaňovou zástenou a asymetrickým umývadlom umožňujú pohodlné kúpanie a sprchovanie súčasne, takže v kúpeľni zostane dostatok voľného priestoru pre pohodlný pohyb. V ponuke RAVAKu nájdete aj hlboké sprchové vaničky s miestom na sedenie, ktoré poskytnú v priestore sprchového kúta malých rozmerov možnosť kúpeľa pre deti.

V prípade potreby bezbariérového sprchovacieho kúta odporúčame oddeliť časť kúpeľne sprchovou zástenou a vhodnými sprchovými dverami a odtok v podlahe vyriešiť odtokovým žľabom či vpusťou v podlahe. Pre bezbariérové sprchovanie je možné využiť aj niektorú z extra veľkých a extra plochých sprchových vaničiek.

Viac informácií o možnostiach efektívneho zariadenia kúpeľne nájedete na www.ravak.sk.