Máte predstavu čo všetko obsahuje obsahuje jeden lyžiarsky výstroj? Pokiaľ ste ostrieľaný lyžiar tak určite áno, no človek, ktorý sa na lyže ešte len chystá určite bude potrebovať poradiť a dozvedieť sa čo všetko je na dobrú lyžovačku potrebné.

Určite si každý uvedomí, že lyže sú asi tou najpotrebnejšou vecou, ktorú na svahu budete musieť mať. Nie všetci si to možno uvedomujú, ale samotné lyže, ktoré nemajú viazanie na lyže sú na zjazdovke nepoužiteľné. A potom sú tu lyžiarky. Určite mnohí hľadáme značkové, kvalitné lyžiarske doplnky a lyžiarky Head takými určite sú. Potom nasleduje určite teplé no vzdušné oblečenie. A pre deti? Platí tu to isté, kvalitné lyže s viazaním, detské lyžiarky a oblečenie, ktoré zodpovedá dobrej lyžovačke. Lenže, je to naozaj všetko? Ani zďaleka nie, veľa pozornosti sa dáva lyžiam, to áno, veď je to hlavný prvok, ktorý je pri lyžovačke potrebný, ale lyžiarske palice nie sú o nič menej cenné.

A čo sa týka kvalitného oblečenia, to začína pri spodnom prádle, ktoré musí byť plne funkčné a pokračuje pri overaloch a bundách, no a končí pri čiapkach, šáloch a rukaviciach. Ak ste začiatočník a chcete mať kompletný výstroj, budete určite potrebovať pomoc nie len pri jeho kompletizovaní ale aj výbere kvalitných produktov a materiálov z ktorých sa každá súčasť výstroja vyrába. Ak ste sa rozhodli že do lyžovania sa zapojíte ako rodina, potom musíte vedieť, že budete potrebovať informácie aj o detských výstrojoch. Odporúčam však, aby ste s deťmi a ich výučbou na lyžiach počkali a lyžovať sa najprv naučili vy ako rodič, ktorý ich k tomuto športu potom dokáže priviesť ako už viac menej “skúsený” lyžiar.

Určite vám však radím, aby ste výučbu detí nechali na skúseného profesionála priamo na svahu, ktorý presne vie čo má robiť a vy si aspoň budete môcť zajazdiť na lyžiach s pocitom, že vaša ratolesť je v bezpečí.

 

Foto: © Gorilla / Dollar Photo Club