Účinná ochrana proti záhradným škodcom

Dlhšie dni a krásne počasie nás lákajú stráviť viac času vonku. Okná nechávame otvorené oveľa dlhšie v nádeji, že sviežu jarnú vôňu prilákame i do pohodlia našej domácnosti. Vynechať nesmieme ani sadenie v záhrade a tešenie sa z prvých rastliniek. Našu radosť však v mnohých prípadoch dokážu úspešne zruinovať škodcovia vytrvalo napádajúci rastliny i náš osobný priestor. Dnes vám prezradíme možnosti, ako sa proti nim efektívne brániť. Nenechajte si pokaziť radosť z nádherných dní.

Sieťky proti hmyzu

Predstavujú rokmi overenú možnosť, ako sa brániť proti nepozvaným návštevníkom. Dnes existujú v mnohých prevedeniach. Ak plánujete stráviť čas vonku a pripravili ste obľúbené dobroty, zvoliť môžete sieťku na potraviny. Jednoducho ju umiestnite nad tanier s pokrmom a hmyz nemá žiadnu šancu dostať sa k potravinám. Na záhrade môžete staviť napríklad i na solárnu pascu na hmyz, ktorá ochráni vaše posedenie predovšetkým po zotmení.

Magnetická sieťka proti hmyzu je zas skvelou možnosťou, ak chcete ochrániť svoje vnútorné priestory a stále pohodlne prechádzať na terasu alebo balkón. Sieťka je opatrená praktickými magnetmi, takže môžete cez ňu veľmi jednoducho prechádzať. Po každom vašom prejdení sa automaticky opäť uzavrie, takže sa nemusíte obávať, že by ste ju náhodou zabudli za sebou zavrieť. Výhodou je jej jednoduché prichytenie i dlhá výdrž.