Úľava od bolesti – aké je dlhodobé riešenie?

Trápia vás pravidelné bolesti chrbta, hlavy, kĺbov a svalov? Z dlhodobého hľadiska vám rôzne tablety proti bolesti nezaberajú a chceli by ste zmierniť bolesť na dlhšie ako len pár hodín? Riešením pre vás môže byť dlhodobá liečba alebo operácia.

Mnoho ľudí sa v dnešnej uponáhľanej dobe snaží svoju bolesť jednoducho potlačiť alebo len narýchlo odvrátiť užitím tabletky. Dnes už ale pomocou najnovších technológií a laserových prístrojov možno podstúpiť operáciu pod dohľadom špecializovaných lekárov.

Rôzne typy bolesti

Bolesť tela súvisí s mnohými faktormi, častokrát s pohybom končatín, ktorý nemusí byť správny. U niektorých diabetikov sa napríklad vyskytuje neuropatická bolesť, ktorá môže prejsť až do straty citlivosti končatiny. Zlé prekrvenie nervového tkaniva môže spôsobiť mravčenie a bolesti na nohách.

Liečba bolesti nemusí byť jednoduchá, nakoľko bolesť je subjektívna a jej intenzitu pociťuje iba konkrétny človek. Veda, ktorá sa zaoberá liečením bolesti sa nazýva algeziológia. Bolesť, ktorou trpí nejaký človek môže byť akútna alebo chronická. V prípade akútnej bolesti ide o prípad, kedy bolesť vychádza z nejakého miesta, ktoré je poškodené, napríklad po operácii a podobne. Je takzvaným signálom pre mozog, ktorý upozorňuje na miesto bolesti. Chronická bolesť pretrváva dlhodobejšie, aj po odstránení akútnej bolesti, nemusí byť dôsledkom poranenia, ale skôr dlhodobým dôsledkom.

Správna diagnostika a liečba

Pre pacienta je dôležitá správna liečba a najmä včasná diagnostika, človek by to nemal zanedbať, a čo najskôr by sa mal poradiť s odborným lekárom. V centre liečby bolesti Painclinic vám ukážu ich liečebné postupy a navrhnú vám najlepšie riešenie pre vašu bolesť. Pre pacientov poskytujú laserové aj endoskopické operácie. Nezanedbávajte svoju bolesť a zverte ju do rúk odborníkov, ktorý sa o vás postarajú a vyliečia vašu bolesť.