Topánok nie je nikdy dosť, je heslom každej ženy, no ešte jedným dychom rýchlo dodáme: „Ani kabeliek.“ Ako si vybrať kabelku tak, aby ste ich nepotrebovali milión, ale len zopár kúskov? Povedzme tak desať? Stačí sa riadiť nasledujúcimi pravidlami a pri kúpe kabelky už nikdy neurobíte krok vedľa. Každá z nás už urobila chybu a kúpila si kabelku, ktorá nosila iba raz – po ceste domov z obchodu. Na čo si dávať pozor?

 

Postava

Tak ako žiadne šaty nie sú lichotivé pre každý typ postavy, tak ani žiadna kabelka nie je vhodná pre každú ženu. Vysokým a štíhlym ženám sa odporúča nosiť väčšia kabelka hranatých a oválnych tvarov, ženám menšieho vzrastu a kyprejších tvarov zase kabelky pripomínajúce fľašku.

 

Veľkosť a štýl

Vždy prispôsobte veľkosť kabelky tomu, na aký účel ju chcete používať – menšie listové kabelky na spoločenské udalosti, stredné veľkosti na bežné nosenie a veľké kabelky do posilňovne, na cestovanie a vtedy, keď potrebujete veľa miesta. Samozrejme, že všetko nezáleží len od veľkosti, ale tiež aj od štýlu a typu akcie.

 

Farba

Čierna! Najlepšia farba kabelky je čierna. Ale nesmú chýbať ani pestrejšie modely, ktoré môžete prispôsobiť podľa ročného obdobia. Na jar sú ako stvorené jemné a ženské pastelové farby, keď sa rozbesní slnko v lete, môžete sa s fantáziou rozbesniť aj vy a pokojne si vybrať červenú či inú výraznú farbu. Na jeseň sa hodia odtiene oranžovej a hnedej a v zime neutrálne farby – čierna a biela.

 

Materiál

Vždy módnymi koženými kabelkami idete na istotu, tie sú nesmrteľé. No nemusíte sa báť ani experimentovať – toto ročné obdobie si to pýta – slamené a textilné kabelky, ktoré osviežia váš outfit.

 

Doplnky

Očarte doplnkami – peňaženka zladená s kabelkou je fantastická. Máte na kabelke zlaté kovanie? Vyberte si zlaté náušnice aj prívesok. Je pracka strieborná? Nech sú strieborné aj šperky. Sú to len detaily, ale celý život je zložený z detailov, preto na nich tak veľmi záleží.