Väčšinou sa témy vzťahujúce k hudobnej problematike zameriavajú na akustické alebo elektrické gitary. No existuje ešte takzvaná elektroakustická gitara, ktorá funguje na rovnakom princípe ako elektrická, zatiaľ čo jej zvuk znie ako z akustickej. Špeciálny model je vhodný predovšetkým pre hráčov, ktorí chcú snúbiť čaro elektrickej a akustickej gitary. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, aké sú výhody kombinácie vlastností dvoch odlišných druhov gitár.

Elektroakustická gitara sa svojím vzhľadom podobá elektrickej variácii, ale má aj estetické prvky akustickej verzie. Ide o takzvaný loutnový štýl.

Akustický zvuk

Hlavnou výhodou, kvôli ktorej si tento hudobný nástroj veľa ľudí objednáva, je akustický zvuk. Snáď každý hudobník vám potvrdí, že pravý akustický zvuk zo žiadneho efektu nevyjde. A z tohto dôvodu si veľa hráčov obľúbilo elektroakustickú gitaru.

K táboráku aj do kapely

Elektroakustická gitara je flexibilná, pretože nepotrebuje žiadnu aparatúru na rozdiel od elektrickej varianty. Môžete si vziať gitaru pokojne k táboráku, ale aj s ňou perfektne zahráte v kapele. Zahráte na nej prakticky čokoľvek – napríklad aj klasický rock. Stačí navštíviť hudobniny a jeden kúsok môže byť váš.

Veľký rozdiel je v kvalite jednotlivých modelov, a preto by ste si mali najprv ujasniť účel hudobného nástroja. Gitarám sa venuje internetový obchod 24music.sk, v ktorom nájdete rôzne modely. Vyberie si milovník ozajstné kvality, ale aj priaznivec nízke ceny. Ale na nástrojoch by ste rozhodne šetriť nemali, pretože by sa to mohlo prejaviť na kvalite výsledného zvuku.

Popri tom, že je v tejto predajni gitara na predaj, si môžete vybrať z pestrej škály ďalšieho sortimentu, ako sú klávesové nástroje, basgitary, dychové hudobné nástroje, sláčikové hudobné nástroje a ďalšie.

Autorské právo: andrewblue / 123RF Reklamní fotografie