Na trhu je dostupných mnoho typov, rozmerov a cenových relácií autochladničiek. Jeden nevie, čo si má vybrať! Aby ste sa teda vo svete autochladničiek celkom nestratili a vybrali si tú správnu, zoznámime Vás s jednotlivými typmi bližšie. Kde sa hodia a aké majú vlastnosti?

Najpoužívanejšie typy autochladničiek

Výber konkrétnej chladničky závisí od dĺžky cesty, počas ktorej potrebujete potraviny prevážať a chladiť. Závisí tiež od typu napájania, rozmerov vozidla, či ceny, ktorú ste ochotný do jej kúpy investovať. V každom prípade Vám však iste bude vyhovovať jeden z nasledujúcich typov.

  • Chladiace boxy399_477_0_1417120780

Nazývané tiež pasívne autochladničky. Vynikajúce sú najmä na krátke vzdialenosti. Ide o akési boxy, ktoré pracujú na princípe chladiacich náplní. Takúto náplň je potrebné pred cestou nechať zamraziť a potom už len umiestniť do boxu. Ich výhodou je vynikajúca cena a nevýhodou zas to, že chladia iba kratší čas. Úplne však vystačia v prípade, že sa chystáte napríklad na kúpalisko.

  • Plynové chladničky

Tie sú známe aj ako absorpčné – hybridné chladničky na plyn. Pokiaľ ide o ich výkon, ten je v pomere k cene vynikajúci. Sú totiž účinnejšie ako termoelektrické chladničky, ale slabšie ako kompresorové chladničky. Chladnička na plyn sa využíva najmä v karavanoch, pri kempovaní a podobne. Výhodou je tichá prevádzka, šetrnosť k životnému prostrediu a dlhá životnosť.

  • Kompresorové autochladničky

Pokiaľ ide o výkon, sú jednoznačným víťazom. Bez napájania vydržia aj 18 hodín. Preto s takouto chladničkou môžete cestovať aj k moru. Často sa tiež používa ako chladnička do kamiónov a využívajú ich aj prepravcovia potravín a nápojov. Nevýhodou pre bežného zákazníka môže byť vyššia cena.

  • Termoelektrické chladničky425_477_0_1417120784

Azda najvyužívanejšia autochladnička na trhu. Sú totiž takmer také výkonné ako kompresorové chladničky, no o niečo lacnejšie. Okrem nízkej ceny je výhodou i nižšia hmotnosť, vďaka ktorej sa s chladničkou ľahko manipuluje. Na trhu je navyše dostupná chladnička no frost, ktorá nepotrebuje rozmrazovať. Tak je jej použitie úplne pohodlné a bezproblémové. Ak teda pravidelne cestujete na dovolenky, iste sa Vám oplatí zainvestovať práve do tohto typu autochladničky.