Leto je už za dverami a Vy pravdepodobne premýšľate, kam vyrazíte na dovolenku. Možností aj destinácií je veľa, treba však zohľadniť niekoľko faktorov. Napríklad finančné a časové možnosti, strach z lietania, nevoľnosť v aute, deti a Vaše nervy.

Čo si budeme hovoriť, najrýchlejšie a najpohodlnejšie sa na dovolenku dopravíte lietadlom. Ušetríte čas a máte možnosť navštíviť aj vzdialenejšie miesta. Mnohí však napriek tomu radšej využívajú cestu autom. Je síce menej komfortná a trvá dlhšie, no ste pánom svojej cesty. Môžete zastaviť, kedy chcete, môžete sa z trasy odkloniť a obzrieť si zaujímavé zákutia v okolí. O pohodlnosti polemizovať nebudeme, veď každý, kto zažil niekoľkohodinovú cestu autom o tom vie svoje. Ak cestujete niekde k moru, okrem bežnej batožiny si je nutné zabaliť aj potraviny. Či už na cestu alebo niečo na varenie počas dovolenky. Najlepšou voľbou na prepravovanie potravín je autochladnička. Ak si ako prvé predstavíte tradičnú autochladničku bez napájania, s použitím chladiacej výplne, žijete asi ešte v minulom storočí. Dnes sú na trhu moderné autochladničky, ktoré svojim výkonom spoľahlivo chladia a zachovajú Vaše potraviny čerstvé. Výrobky značky Dometic ponúkajú kvalitné výrobky, ktoré vyhovejú rôznym požiadavkám.

853_477_0_1422278739

V prípade osobného auta sú v ponuke menšie a kompaktnejšie autochladničky, ktoré nezaberú veľa miesta, no urobia to, čo od nich požadujete. Najbežnejšie v kategórii chladnička do auta, sú termoelektrické autochladničky. Ich názov znie možno trošku zložito, no ich fungovanie je jednoduché. Sú napájané prostredníctvom adaptéra cez zapaľovač vo Vašom aute. Okrem iného sú výnimočné tým, že dokáže chladiť aj zohrievať. Jednoducho si prepnete na funkciu, ktorú potrebujete a môžete pokojne cestovať. S mnohými doplnkami, ako napr. taška a popruhy, môžete chladničku pohodlne prenášať. Či už potrebujete zachovať mlieko pre Vaše dieťa teplé alebo schladiť nápoj pre šoféra, s touto autochladničkou si na cestách vždy poradíte.

Pre náročnejších sú tu kompresorové chladiace boxy. Nielen, že dokáže udržať Vaše nápoje príjemné chladné, dokážu dokonca zmrazovať. Dajú sa využiť ako v aute, tak aj v domácnosti, resp. v dovolenkovom apartmáne niekde pri mori. Majú LCD displej, na ktorom si viete nastaviť teplotu chladenia a zároveň Vám tento displej zobrazuje stav Vašej batérie. Teplotu si viete regulovať a prispôsobiť podmienkam, v ktorých autochladničku používate.

Menej známe sú absorpčné – hybridné autochladničky. Ako už z názvu vyplýva, fungujú na 2 rôznych napájaniach. Dajú sa napojiť klasicky, cez batériu v aute alebo cez elektrickú zásuvku v dome. Druhou možnosťou je napojenie na plyn. Táto chladnička na plyn sa samozrejme vyrába v rôznych veľkostiach, preto splní požiadavky aj toho najnáročnejšieho cestovateľa. Ich použitie je výhodné najmä vo voľnej prírode – ak nie je poruke elektrické napájanie, jednoducho chladničku prepnete na plynovú prevádzku. S touto autochladničkou si pohodlne užijete nielen cestu ale aj dobrodružnú stanovačku.

Samostatnou kapitolou sú obytné autá, teda karavany. Tie si zaslúžia o niečo väčšie a výkonnejšie chladničky. Pre tieto vozidlá sa odporúčajú vstavané absorpčné chladničky, ktoré sú takmer totožné s tými, ktoré máte doma. Potraviny v nich viete uložiť do praktických priečinkov, takže o všetkom máte prehľad. Možnosť napájania na elektrickú sieť alebo na plyn je bezpečne vyriešená – pri zapnutí jednej možnosti sa tá druhá automaticky vypne. Preto môžete spokojne a bezpečne cestovať za novými zážitkami.

Nech už je Váš výber akýkoľvek, vždy pri ňom zohľadňujte aj účel autochladničky. Chcete aj mraziť alebo postačuje aj chladnička no frost? Obzeráte sa po plynových chladničkách? To sú faktory, ktoré treba mať na mysli. Veríme, že nech sa rozhodnete pre ktorúkoľvek autochladničku, Vašu cestu aj dovolenku si s výrobkami Dometic užijete!