O tom, ako sa roztočom darí v našich príbytkoch, vedia rozprávať najmä alergici a osoby trpiace prieduškovou astmou či chronickými poruchami dýchania spôsobené práve prítomnosťou roztočov. Týchto miniatúrnych kanibalov nájdeme naozaj všade a vyhnúť sa im je takmer nemožné. Voľným okom ich nezbadáte, ale za to sú vo vašej sedačke, dobre sa im s vami spí vo vašej posteli a zabývajú sa aj v detskej postieľke s matracom. A prečo majú tak radi práve tieto miesta? Naša koža sa obmieňa, takže v noci usilovne požierajú zvyšky našej nože, to až takmer 1 gram denne. Výlučky roztočov spoločne s prachom vdychujeme a prehlbujeme svoje zdravotné problémy.

Ako na roztoče?

Riešením je hĺbkové odborné tepovanie. Práve tepovaním totiž svoj čalúnený nábytok nielen čistíte a prinavraciate mu krásny vzhľad, ale zároveň robíte obrovský skutok v prospech svojho zdravia. Roztoče a iné potvory spôsobujúce alergie sú z matracov a textílii spoľahlivo odstránené. Hĺbkové tepovanie vám zaručí efekt na obdobie až šiestich mesiacov.

Projekt Zdravý hotel – preferujete zdravé zariadenia?

Web zdravyhotel.sk, ktorý prevádzkuje u nás tepujem.sk si kladie za cieľ oboznámiť zákazníkov s novým kritériom, ktorým príkladajú pri výbere dovolenky, či osobného voľna, význam. Je ním práve otázka zdravého prostredia v našich ubytovacích zariadeniach – hoteloch, penziónoch, moteloch a podobne. V prípade, že hotel minimálne 2 krát ročne (efekt odstránenia roztočov trvá do šiestich mesiacov) má odborne vyčistené prostredie, dostane sa do zoznamu zdravých zariadení na stránke zdravyhotel.sk. Ak máte teda zdravotné problémy je optimálne preferovať zariadenia, ktoré sú na stránke uvedené. Samozrejme, web slúži ako nápoveda aj pre všetkých náročných klientov dbajúcich o „zdravotnú hygienu“.

Text: Zuzana