Nadváha a obezita patria medzi rozšírený a obzvlášť akútny problém modernej spoločnosti. Trpia ňou nielen dospelí ľudia, ale aj deti. Ak ste si mysleli, že obezita je len estetický problém, ste na omyle. Okrem toho, že Vám uberá na kráse, oberá Vás aj o to najcennejšie, o zdravie.

Vplyv obezity a nadváhy na organizmus

Obezita ide ruka v ruke s vážnymi zdravotnými problémami. Viaceré vedecké štúdie potvrdili jej spojenie s rakovinou. Ak sa tuk ukladá na vnútorných orgánoch, ovplyvní produkciu hormónov, ktoré vytvoria prostredie vhodné pre vznik tumoru.

Čísla sú alarmujúce. Takmer polovica prípadov zhubného nádoru maternice, približne 35 % prípadov rakoviny pažeráka a 28 % prípadov rakoviny pankreasu spôsobila práve obezita.  
Známy je aj jej nepriaznivý vplyv na kardiovaskulárny systém, ktorý môže spôsobiť infarkt.

Zdravá strava, najlepší útok proti obezite

Obezita spôsobuje aj mnoho ďalších zdravotných ťažkostí, preto by sme nad ňou nemali mávnuť rukou a mali by sa ju snažiť vyliečiť. Drastické spôsoby, ako úplná hladovka, však neprichádzajú do úvahy.

Obezita je choroba, ovplyvňuje naše zdravie, a preto by sme na ňu mali ísť zdravým životným štýlom. Pohyb, cvičenie a zdravá strava. Základom je obmedziť príjem tukov, dopriať si dostatok pohybu a tekutín, ale to asi vie každý, kto sa už pokúšal zhodiť pár prebytočných kíl.

Čo ste však možno nevedeli je fakt, že zdrojom všetkých potrebných vitamínov a enzýmov, ktoré by Vám pri zhadzovaní prebytočných kilogramov chýbať nemali, sú zelené potraviny a zelené nápoje.

Zelený jačmeň (nazývaný aj mladý jačmeň) a chlorella, a teda zelené potraviny, majú overené účinky na chudnutie. No nielen to! Sú priam nabité vitamínmi a minerálmi.

Zelený jačmeň je jemný zelený prášok, ktorý je vyrobený šetrným vysušením vylisovanej šťavy z listov mladého jačmeňa. Obsahuje bielkoviny, vitamíny, minerály a enzýmy. Čiže doplní organizmu všetky potrebné živiny. 

Chlorella patrí k najzdravším potravinám vôbec, predstavuje významný zdroj živín. Obsahuje bielkoviny, aminokyseliny, vitamíny, antioxidanty, minerálne látky vrátane železa, vápnika a mnohých ďalších látok. Vďaka vysokému obsahu prírodných antioxidantov dokáže chrániť telo pred voľnými radikálmi.

Obezita je choroba, preto ju treba liečiť!

Podľa svetovej zdravotníckej organizácie je obezita a nadváha celoživotné ochorenie. Je to vlastne nadmerné alebo abnormálne hromadenie tuku. V súčasnosti sa obezita považuje za hlavný zdravotný problém.

Pričom už to nie je len choroba životného štýlu bohatého západu. Objavuje sa aj v priemyselných a rozvojových krajinách sveta.

Počet obéznych osôb sa neustále zvyšuje a nadobúda charakter epidémie. O tom, že to netreba brať na ľahkú váha, svedčí aj fakt, že obezita i nadváha sú piatou najčastejšou príčinou úmrtia.

Aby ste verili, že účinok zelených potravín na Vašu váhu bude naozaj fungovať, prekliknite si na web zelenyzivot.sk a prečítajte si autentické skúsenosti jednotlivcov.

Foto: zelenyzivot.sk