Dnes o rume môžeme hovoriť, ako o prémiovom alkohole. Rum si získal popularitu po celom svete a tiež aj na Slovensku. Ponuka na trhu je široká. Ponúka mnoho rôznych druhov so širokou paletou chutí pre každého jedného milovníka dobrého pohárika destilátu z cukrovej trstiny alebo melasy.

5 najpredávanejších rumov na Slovensku

Rum Diplomatico Reserva Excusive. Tento rum je stará známa klasika, ktorá nikdy nesklame. Vôňa rumu je veľmi sladká, plná karamelu, kakaa a vanilky. Na jazyku  rum zanecháva zamatový tón s jemným náznakom korenia.

Admiral Rodney Rum. Rum pochádza zo Svätej Lucie. Je hodnotený, ako jeden z najjemnejších rumov na svete. Jeho priemerná zrelosť je 12 rokov a dostane vás jantárovou, až mahagónovou farbou. Vôňa je plná ovocia ďatlí a sladkých hrozienok. Po požití získate na jazyku karamelové Creme Bruleé s náznakom vanilky.

Sailor Jerry je skutočne dospelý rum. Aj keď je rum založený na originálnej americkej receptúre, jeho výrobný postup je veľmi blízky špičkovým karibským rumom. Unikátny je však pridaním zmesi korenín ako ďumbier, škorica, klinček, vanilka a prírodná limetka.

Pri výrobe rumov Matusalem sa využíva aj jedinečná metóda stárnutia Matusalem solera ( miešanie rumov s odlišným vekom). Práve vďaka tejto metóde sú rumy tejto značky výnimočné jemné. Medzi najlepšie rumy tejto značky patrí Matusalem  Grand Reserva 23.

RON de JEREMY 15 XO je prémiový rum vyrobený na počesť legendy Rona Jeremyho.  Je vyrobený z ručne vyberaných rumov destilovaných v kolónach a kotlíkových zariadeniach na destilovanie. Tieto destilačné zariadenia pochádzajú z Guayna, Trinadu a Barbadosu.