Leto je v plnom prúde a vy možno začínate zisťovať, že vaše vlasy dostávajú poriadne zabrať, vďaka čomu nevyzerajú práve najreprezentatívnejšie. Problém však nemusí byť len vo vonkajšej starostlivosti, ale najmä vo výžive!

Keď sa povie starostlivosť o vlasy, drvivá väčšina žien si predstaví práve rozličné šampóny, kondicionéry a iné doplnky, ktoré sa používajú na vonkajšiu starostlivosť. Samozrejme, tie sú pre udržanie krásnych a zdravých vlasov mimoriadne dôležité, keďže obsahujú aj výživové látky, ktoré vlasy posilňujú a robia ich krásnymi. Mnohé ženy však zabúdajú, že starostlivosť o vlasy spočíva aj v ich správnej výžive. Áno, hoci prípravky na vonkajšiu starostlivosť o vlasy obsahujú nejaké vitamíny a minerály, ani zďaleka ich neobsahujú toľko, aby vaše vlasy dostali to, čo potrebujú.

Okrem pestrej stravy je dobré vlasy podporiť aj výživovými doplnkami, ktoré sú špeciálne vyvíjané tak, aby obsahovali látky potrebné pre zdravý vývoj vlasov. Takým prípravkom je napríklad Biosil. Ten je v podobe ľahko užívateľných tabliet a obsahuje draslík a horčík, čo sú dva najdôležitejšie minerály, ktoré pomáhajú udržať vlasy vitálne. No nie je to len o vlasoch…

Keď nechty trpia…

Okrem toho, že draslík a horčík je dôležitý pre udržanie dlhodobo zdravých vlasov, zároveň tieto minerály prispievajú aj k správnemu priebehu množstva ďalších procesov v ľudskom tele. Napríklad, vplývajú aj na zdravie nechtov, ktoré je mnohými ženami podceňované. Nepekné nechty mnohé ženy pripisujú zlým genetickým predispozíciám, pravda však vo väčšine prípadov spočíva najmä v zlej výžive. Ak do tela neprijímate dostatok draslíka a horčíka, nechty sa stávajú veľmi lámavými a citlivými.

Tak neváhajte podporte svoje vlasy a nechty aj vy! Pri správnej životospráve podporenej doplnkami výživy sa vám vlasy a nechty odmenia nádherným vzhľadom, ktorý vás bude tešiť pri každom pohľade či dotyku. Tablety Biosil na podporu zdravých vlasov a nechtov nájdete v ponuke e-shopu Greenlike.sk.