Začať podnikať nie je vôbec jednoduché, jednak kvôli obrovskej konkurencii na trhu, len málo oblastí je takých, kde máte len jedného či dvoch konkurentov. A druhým dôvodom, prečo to nie je vôbec jednoduché, je komplikované zakladanie spoločnosti. Miesto toho, aby ste si sadli k počítaču a založili firmu cez internet, sa musíte trápiť behaním po úradoch, vyplňovaním formulárov a môžete ochutnať povestnú slovenskú byrokraciu. Existuje však spôsob, ako sa tomu môžete vyhnúť. Ako? Takto.

 

Kúpte si už existujúcu spoločnosť

Ak sa vám nechce behať dva týždne po úradoch a zakladať si spoločnosť, máte dve možnosti, ako sa tomu vyhnúť a využiť svoj čas oveľa efektívnejšie. Tou prvou je, že necháte založenie spoločnosti na externú firmu, ktorá vybaví všetko za vás, vy podpíšete pár dokumentov a raz zabehnete na daňový úrad a to je všetko. Druhou možnosťou je kúpa ready spoločnosti a možnosť podnikať už do 24 hodín. O čo ide? Ready made sú také spoločnosti, ktoré boli založené za účelom ďalšieho predaja a nemajú žiadnu obchodnú históriu.

 

Virtuálne sídlo vám pomôže ušetriť

Ak chcete ušetriť stovky eur za prenájom kancelárie, ktorú si prenajímate len preto, aby ste mali adresu, ktorú si môžete zapísať do ORSR, no kancelárske priestory nepoužívate, prenajmite si virtuálnu kanceláriu. O čo ide? Virtuálna kancelária je iba adresa, ktorú si prenajímate a s ňou sú spojené rôzne služby – preberanie pošty a informovanie o zásielke. Pritom pracujete z pohodlia domova či v teréne, no už neplatíte za niečo, čo reálne nevyužijete.

 

Balíček úsporných opatrení  

Ak chcete znížiť náklady ešte viac, v začiatkoch podnikania si vytvorte balíček úsporných opatrení – kupujte výhodný toner Samsung (mlt) D111s, recyklovaný papier a snažte sa riešiť cez telefón problémy, ktoré môžete vyriešiť aj na diaľku a zbytočne nebehajte po osobných stretnutiach cez pol Slovenska kvôli 5 minútam. Je však jedna vec, na ktorej sa vám nikdy neoplatí šetriť – na svojich klientoch, partneroch či zákazníkoch.

Autorské právo: piotradamski / 123RF Reklamní fotografie