Máte stavebnú firmu a neviete si poradiť s propagáciou? Je pravdou, že reklama na stavebníctvo je orieškom, ale nie tak tvrdým, aby sa nedal rozlúsknuť. Efektívnym spôsobom reklamy vašich služieb sa môžu stať letáky. Prostredníctvom letákov sa dostane vaša firma do každej domácnosti, do povedomia masy ľudí a rýchlo osloví veľký počet potenciálnych zákazníkov.

Reklamný leták, ktorý osloví a predá

Zásady efektívnej reklamy

Základom reklamného letáku je slogan, ktorý zaujme spotrebiteľa a donúti ho prečítať zvyšok textu. Hlavná služba, ktorú ponúkate, musí byť zvýraznená veľkými písmenami. Pod týmto titulkom predstavte svoje služby bližšie a upozornite aj na prípadné zľavy a akcie. Každý zákazník miluje zľavy, ale akcie by nemali byť prvotným účelom reklamného letáku. Text na letáku musí byť zrozumiteľný a bez gramatických chýb. Nie je vhodné používať príliš veľa typov písma či časté zvýraznenie slov. Nezabudnite uviesť vaše kontaktné údaje alebo krátke objasnenie, kde vás zákazník nájde. Každý reklamný leták vyzerá pútavejšie s obrázkom. Ľudia majú radi fotografie typu „pred a po“. Vizuálna pomôcka naozaj pomáha a vyobrazené excelentné výsledky vašej práce zatúžia vlastniť aj noví zákazníci. Dávajte si však pozor na kvalitu fotografie a taktiež na grafickú kompatibilitu s textom. Vyvolať záujem dokážu aj určité druhy farieb a ich spojenie.

Letáky, ktoré neskončia v koši

Najväčším rizikom reklamných letákov je to, že môžu skončiť v koši skôr, ako ich spotrebiteľ prečíta. Preto musí byť leták vytvorený tak, aby upútal za pár sekúnd a donútil každého venovať čas jeho prečítaniu. Zamyslite sa aj nad oslovením len určitej komunity. V prípade, že venujete reklamu nesprávnej skupine ľudí, budú vaše investované peniaze naozaj časom ležať nevyužité na smetisku. Je napríklad nezmyslom propagovať služby renovácie bytov v oblasti, kde stoja hlavne novostavby. Uvedomte si aj to, že nie každý je technicky zručný. Vyvarujte sa preto odborným názvom alebo technickým detailom. Ponúkané služby musíte na letáku predstaviť tak, aby im porozumel aj laik. Vaša stavebná firma iste ponúka množstvo služieb. Snažte sa však na letáku opísať len kľúčovú alebo nosnú službu a ostatné spomeňte okrajovo. Neviete si s výrobou letáku poradiť a chcete si byť istí jeho efektivitou? Obráťte sa na reklamnú agentúru, ktorá vám vyrobí leták priamo na mieru.

Kvalitný leták zviditeľní vašu stavebnú firmu

Základy cieleného a úderného reklamného letáku už poznáte. Je na čase leták navrhnúť a následne dať vytlačiť. Mali by ste vedieť, že tlač je rovnako dôležitá ako obsah. S kvalitnou tlačou letákov vám radi pomôžu vo firme Justprint.sk. Profesionálnu tlač reklamných letákov už od 10 kusov máte na dosah ruky. Stačí kliknúť na internetové stránky justprint.sk a vybrať si z ponuky rôznych druhov papiera či formátu. V prípade, že túžite po jedinečnosti, môže byť váš leták potiahnutý fóliou. Pre zvýšenie výsledného efektu reklamy využite možnosť obojstranného formátu s matným alebo lesklým povrchom. Justprint.sk ponúka svojim zákazníkom dopravu zadarmo a všetky letáky doručí priamo k vám v kvalitných škatuliach z vlnenej lepenky. Lákavá je taktiež možnosť až 30 % zľavy pre registrovaných zákazníkov. Vaše letáky budú v Justprint.sk vytlačené rýchlo a hlavne kvalitne.