4 tipy na rodinné výlety do prírody a za zvieratami

Život na farme alebo ranči je úplne odlišný ako v meste. Vypadnúť sem na víkend s rodinou je skvelou príležitosťou sa zresetovať. Navyše deťom ukážete zvieratá, ktoré v meste len tak nevidia a pri pohľade na tamojšiu prírodu si možno zaspomínate na detstvo u starej mamy na dedine. Bolo to idylické, ale bez práce neboli koláče :)

 1. Biofarma Stupava

Jediný pravý salaš na západnom Slovensku so všetkým, čo k tomu patrí (hospodársky dvor, ovce a ovčí syr, halušky…) nájdete aj neďaleko Bratislavy. Ide o bývalú Botanickú záhradu Univerzity Komenského, ktorú citlivá ľudská ruka pretvorila na biofarmu. Nájdete tu množstvo domácich zvierat, sady, vinič, botanický chodník so vzácnymi stromami, kolibu či pekáreň s kváskovým chlebom a domácimi koláčmi.

2. Minifarma Lubina

Predstavte si rozprávkový svet plný roztomilých zvieratiek v tých najmenších i najväčších formách. Pozrieť a pohladiť si tu môžete miniovečky či maxikráliky. Takisto si zajazdiť na koníkovi alebo oslíkovi. Čakajú vás tu tiež atrakcie – vyhliadkové veže, vodné ihrisko, trampolína. Keď toho všetkého už budete mať dosť, využite na oddychovú časť, zvaľte sa do hojdacej siete a užívajte si výhľad na krásnu prírodu Bielych Karpát navôkol.

3. B&B ranč Likavka

Tento ranč rodinného tipu nájdete na Liptove. Ponúka aktívne využitie voľného času pre milovníkov koní a relaxu v prekrásnej prírode. Ak máte malé deti, potešia sa kontaktu so zvieratkami a jazdeniu na koni aj so sprievodcom. Dozviete sa čo-to aj o starostlivosti o ne. Deti sem môžete poslať i samé, keďže sa tu organizujú denné a týždenné tábory.

4. Ranč pod Ostrou skalou

A zabehnime si aj na východ Slovenska, kde nájdeme ranč zameraný na chov koní a hovädzieho dobytka. Návštevníci tu môžu využiť ubytovanie a reštauráciu v štýle divokého západu, no typickú slovenskú kuchyňu z lokálnych surovín.  He to ideálne miesto pre rodiny s deťmi. Poskytuje aktivity ako agroturistika, tábory či len jednoducho oddych v prírode.

Vlastná farma? Prečo nie?

Nechcete už do prírody a medzi zvieratá chodiť len na výlet? Radi by ste v takom prostredí aj sami žili? Ak premýšľate nad založením vlastnej farmy alebo ranča, budete potrebovať stroje, ktoré zvládnu tvrdé nároky živočíšnej a rastlinnej výroby. Stavte na spoľahlivé použité stroje Cat so širokými možnosťami, stavané pre náročné podmienky i rozmanité potreby moderného poľnohospodárstva. Pridajte sa k tisícom farmárov na celom svete, využívajúcich túto značku. Nemusíte si nutne kupovať nové, požičovňa stavebných strojov Zeppelin vám poskytne minibager, nakladače či manipulátory na potrebný počet dní a za prijateľnú cenu.