Pokiaľ ide o štýl, vrchné oblečenie je najvýznamnejším odevom, ktorý budete nosiť práve vtedy, keď sa vám slnko otočí chrbtom. Je tiež potenciálne najsilnejším identifikátorom štýlu mužského šatníka. Áno, reč je v tomto prípade o prechodnej bunde, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie kúsky, keďže je možné nosiť ju takmer po celý rok. Nemusíte však vlastniť desiatky búnd, postačí vám jedna či dve kvalitné prechodné bundy, ktoré môžete nosiť rovnako ako aj v jeseni, tak aj na jar. A to znie už lákavo, však?

Aký materiál mám zvoliť?

Kožená bunda je nevyhnutnosťou v šatníku nielen každej ženy, ale aj muža, a to hlavne na jeseň. Táto bunda je dostatočne ťažká, aby vás zahriala aj počas chladných rán či večerov, no zároveň nie je príliš hrubá, vďaka čomu sa v nej nespotíte. Samozrejme ju môžete skombinovať s nápaditými doplnkami v podobe šálu, kožených rukavíc či čiapky, ktorá je na jeseň ako stvorená. Vybrať si tiež môžete tzv. parku, čiže prechodnú bundu vyrobenú z textílie odolnej proti poveternostným vplyvom, ktorá je obľúbeným kúskom všetkých tých, ktorí sú zástancami absolútneho komfortu. Klasikou je páperová či prešívaná bunda, ktorá je absolútnym hitom tejto sezóny.

Bomber bunda – áno či nie?

Pilotné, resp. bomber prechodné pánske bundy sú na trhu už niekoľko rokov, čo možno mnohí z nás ani nevedia. Pretože piloti strávili väčšinu dňa vo vysokých nadmorských výškach, vyžadovali vrchné oblečenie, ktoré ich udržiavalo v teple. Typickými vlastnosťami týchto búnd sú rebrované manžety a lemy, ktoré sú situované v oblastiach, kde boli piloti najviac ohrození chladným podnebím.

Keď si spomeniete na bomber bundu, univerzálnosť pravdepodobne nie je prvá vec, ktorá vás napadne. Avšak s prihliadnutím na množstvo príspevkov tých najobľúbenejších dizajnérov v priebehu uplynulých rokov, je možné tento typ bundy kombinovať skutočne s čímkoľvek, čo vás napadne. Výhodou je, že táto prechodná pánska bunda je k dispozícii v rôznych textúrach, farbách a dizajnoch, čiže na svoje si prídu aj nároční zákazníci. Aj keď výber správnej bomber bundy môže byť stále pomerne náročný na premýšľanie, určite sa netreba báť siahnuť aj po takomto kúsku, ktorý by nemal chýbať ani vo vašom šatníku. Pánske bundy nájdete na https://bolf.sk/slo_m_Panska-moda_Panske-bundy_Prechodne-bundy-3417.html.

Formálny vzhľad vďaka prechodnej bunde? Jednoznačne áno!

Ak je vaším cieľom dosiahnutie formálneho vzhľadu, je najlepšie nájsť bundu s hladkým a čistým povrchom bez zbytočných rozparkov, strihov alebo doplnkov. Odporúča sa tiež prechodná bunda, ktorá má golierik. Budete pôsobiť reprezentatívne, keďže takýto typ bundy vám dovoľuje siahnuť po elegantných nohaviciach, kožených topánkach či bielej košeli, ktorá v kombinácii s tmavou prechodnou bundou nádherne vynikne.

Aj športová bunda môže byť trendy

Športové bundy sú dodávané v rôznych materiáloch i farbách, pričom pre svojich nositeľov ponúkajú zaslúžený komfort a voľnosť pri pohybe. Pri výbere športovej bundy zvoľte skôr kontrastné farby než neutrálne odtiene, resp. sa nebojte nápaditých vzorov, nápisov či kombinácie viacerých farieb. Avšak treba dodať, že odtiene sivej, ale aj krémovej farby bývajú častokrát najlichotivejšími farbami, pretože zvyčajne dobre fungujú so zvyškom pánskeho outfitu.