ATV štvorkolky ako univerzálny a praktický pomocník na farme

Farmári sú známi svojou vynaliezavosťou pri hľadaní praktických riešení povinností okolo farmy. Súčasťou prác na farme je využívanie inovatívnych technológií. Stroje a príslušenstvo pre farmárov slúžia na zlepšenie produktivity a efektivity práce. V posledných rokoch sa medzi strojmi pre farmárov stávajú populárne štvorkolky.

Využitie štvorkoliek na farme? Variabilné

Štvorkolky Can-Am sú známe tiež pod názvom ATV t.j. vozidlá do každého terénu. Tieto vozidlá sú univerzálne a praktické stroje umožňujúce uľahčiť farmárom mnohé činnosti spojené s prevádzkou farmy.

Jedným z najbežnejších využití štvorkoliek na farme je preprava. Sú používané na rýchly a jednoduchý pohyb po rozľahlých pozemkoch. Štvorkolky dobre poslúžia pri jazde počas kontroly hospodárskych zvierat alebo plodín. Štvorkolky sú taktiež ideálne na jazdenie po ťažšom, nerovnejšom teréne, akým sú napríklad kopce, blato, piesok, štrk či lesné oblasti. V uvedenom teréne môžu mať ostatné vozidlá problémy s prístupom. No so štvorkolkou zvládnete každý terén!

Ďalším využitím týchto úžasných strojov je preprava bremien. Farmári môžu pripojiť nákladný príves na zadnú časť štvorkolky. Týmto spôsobom jednoducho prepravujú rôzne materiály – napríklad krmivá, osivo či nástroje, ktoré sú pri práci na poli a v záhrade potrebné.

Výber štvorkolky umožní jej efektívne využitie

Pri výbere štvorkolky je dôležité zvážiť viacero faktorov. Jedným z nich je sila motora a nosnosť stroja. Farmári by mali zvoliť dostatočne výkonnú štvorkolku, aby prešla náročným terénom a uviezla veľké bremená. Štvorkolka musí denne zvládnuť veľkú záťaž. Dôležitým parametrom výberu je dostatočná nosnosť a veľkosť nákladnej korby, aby sa na korbu zmestili všetky bremená. Do úvahy zoberte aj terén. Niektoré štvorkolky majú špeciálne pneumatiky vhodné na rôzne druhy terénu – bahno, piesok, kamenisté cesty.

Štvorkolky sú obzvlášť užitočné pre menšie poľnohospodárske prevádzky. Perfektne poslúžia v malých rodinných farmách. Väčší traktor alebo iné vybavenie je pre menšie farby nepraktický alebo ekonomicky náročný. S vhodnou štvorkolkou a jej správnym využívaním môžu farmári zefektívniť prácu a enormne zvýšiť produktivitu pri práci na farme.

Túžite po vlastnej štvorkolke? Nakonfigurujte si štvorkolku snov na https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.