3 situácie, kedy štvorkolka skvele poslúži

Pred tým, ako sme kúpili na farmu štvorkolku, naša mienka o tomto stroji bola nevalná. Mysleli sme, že ide o vozidlo dobré len na zábavu a prakticky nám bude v garáži zavadzať. Tento názor sa zmenil po návšteve agrovýstavy a skúšobnej jazde so štvorkolkou. Pracovnú ATV využívame pri mnohých prácach na poli, ale sú tri situácie, kedy si život na farme bez štvorkolky nedokážeme predstaviť.

Prevážania všetkého možného

Keď nám doslúžil traktor, začali sme sa obzerať po novom pomocníkovi na farmu. Najskôr sme sa zamerali len na malotraktore, ale po spomínanej výstave poľnohospodárskych strojov sme sa rozhodli pre štvorkolku. Do vozového parku našej farmy pribudla štvokolka Traxter. Štvorkolky Can-Am Traxter nie sú super rýchle stroje, ale ide o super silné stroje. Zaujala nás ťažná sila Traxteru a tiež vysoká nosnosť nakladacej korby. Na prevážanie nákladu nám 52 koní a rýchlosť 60 km/h stačí. Po našom kopcovitom pozemku by sa ani nedalo jazdiť rýchlejšie.

Traxter sa ovláda skvele, keďže disponuje posilňovačom riadenia. Pre nás bola smerodajná jeho ťažná sila, ktorá je neuveriteľných 2041 kg. Pomocou navijaka a prídavnej korby sme previezli potrubie na opravu závlahy i betónové kvádre.

Obhospodárenie polí a sadov

Náš pozemok je rozsiahly a dostať sa z jeho jedného konca na druhý trvá peši skoro hodinu. Štvorkolka zvládne túto vzdialenosť za pár minút aj s poľnohospodárskym náradím. Najčastejšie využívame Traxter na oranie pôdy a po sezóne na zber úrody. Zváženie úrody do skladov je vďaka štvorkolke oveľa rýchlejšie a jednoduchšie.

V oblasti, kde žijeme je snehová nádielka bohatá. Nemyslite si však, že štvorkolku na zimu necháme oddychovať. Po prvom snehu vymeníme kolesá za snežné pásy a ťaháme či prevážame krmivo pre zvieratá a náradie. Odhŕňanie snehu je so štvorkolkou a radlicou hračka.

Skúška terénu a zábava k tomu

Nebudeme klamať, že náš život sa skladá len z práce. Štvorkolka Can-Am Traxter je nielen pracant, ale tiež dobrý spoločník na poľovačky alebo jazdu po lese. Dokonca aj manželka naše malé výlety do hôr zbožňuje. Jej záľuba v jazde sa začala vtedy, keď zistila, že Traxter má v streche zabudovaný audio systém s reproduktormi. Naše jazdy sa zmenili na malý, súkromný koncert a štvorkolky sa premenili na naše najodľúbenejšie terénne vozidlá.

Presvedčte sa aj vy, že štvorkolka je perfektné vozidlo. Absolvujte skúšobnú jazdu alebo si nakonfigurujte svoju vlastnú štvorkolku na https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.