Dajte si do poriadku svoje nervy. Jeseň na nás pôsobí depresívne
Dajte si do poriadku svoje nervy. Jeseň na nás pôsobí depresívne

Jesenné depresie podľa odborníkov neexistujú. To, že nie sú diagnózou, však neznamená, že nás netrápia. Kratší deň aj sychravé počasie bez slniečka sú príčinami, prečo naša nálada klesá a dostávame sa do stresu. Prispieva k tomu aj čas, kedy sa pripravujeme na Vianoce. Aj keď si každý rok vravíme, že ich konečne oslávime bez predchádzajúceho stresu, nie vždy sa nám to darí. O naše duševné zdravie by sme sa preto mali na jeseň starať viac ako inokedy. Napríklad vhodnými doplnkami stravy.

Pre lepšiu psychiku si dajte vitamín B6

Chýbajúce minerály a vitamíny neovplyvňujú negatívne iba naše fyzické zdravie, ale aj to psychické. Viete napríklad, že príčinou psychickej nepohody a zvýšenej únavy môže byť chýbajúci vitamín B6? Výbornou kombináciou je jeho užívane spolu so zinkom. Zatiaľ čo zinok je dôležitým vitamínom pre našu imunitu, ale tiež pre udržanie správnej hladiny testosterónu, aj pre dobrý stav našich vlasov, nechtov a pokožky, vitamín B6 prispieva mimo iné k normálnej psychickej činnosti a ku zmierneniu únavy aj vyčerpania. Kombináciu zinku s vitamínom B6 ponúka výživový doplnok Zinok forte od spoločnosti Naturvita.

Antistres ako elixír proti jesenným psychickým problémom

Pri strese dokáže pomôcť kombinácia známych aj menej známych bylín – valeriána lekárska, vítania uspávajúca a rozchodnica ružová. Nájdete ich v prípravku Antistres od Naturvita. Valeriána lekárska je známym pomocníkom proti stresu aj proti nespavosti. Poruchy spánku sú pritom častým sprievodným znakom psychických problémov a stresu. Menej známou je vítania uspávajúca. Už z názvu je jasné, že pomáha pri zaspávaním. Ovplyvňuje však pozitívne aj našu odolnosť voči stresu a uvoľňuje mentálne napätie a úzkosť. Známa skalnička, rozchodnica ružová, nám dokáže pomôcť pri adaptácii na stres. Podporuje dobrú náladu, pomáha pri ťažkostiach so spánkom pri strese, aj v prípade únavy a bolestiam hlavy vyvolanými stresom.

TIP: Pomôžte na jeseň aj svojim vlasom

Vedeli ste, že práve na jeseň nám najviac padajú vlasy? Vyskúšajte vynikajúci doplnok stravy Biosil na vlasy.