Ako na výber správneho rebríku?

Rôzne  projekty a úlohy vyžadujú rebríky rôznych štýlov, veľkostí, tried a materiálov. Štýl, veľkosť a materiál sú kľúčové prvky, ktorým treba porozumieť pri výbere správneho rebríku pre danú prácu. Pýtate sa, ako na to?

Štýl a veľkosť rebríku podľa typu práce

Pri práci v interiéri sa zvyčajne odporúča rebrík, plošina alebo viacúčelový rebrík, ktorý vám prácu uľahčí a zároveň splní svoj základný účel. Jednou z hlavných výhod takéhoto rebríka je, že ho môžete postaviť takmer kdekoľvek s rovným povrchom. Táto všestranná schopnosť z neho robí jeden z najlepších dostupných viacúčelových pomocníkov. Ak rebrík poskytuje správnu výšku pre váš projekt, môže byť dobrou voľbou pre maľovanie, výmenu žiaroviek, zdobenie, výstavbu či terénne úpravy. V exteriéri je viacúčelový alebo teleskopický rebrík častokrát vhodnejší pre práce vo výškach, a to najmä na strechách budov. Schopnosť nastaviť výsuvné rebríky z nich robí všestrannú voľbu pre práce, kde potrebujete dosiahnuť vysoké výšky a mať blízky prístup k danému bodu projektu. Niektoré z týchto projektov môžu zahŕňať zastrešenie, výstavbu a rôzne údržbárske práce. Mnohé rebríky sú vybavené tiež lanovými a kladkovými systémami, ktoré sa pripájajú k nastaviteľným sekciám, aby vám pomohli pri vysúvaní.

Materiál rebríku je smerodajný

Väčšina kovových rebríkov je vyrobená z hliníka, čo ponúka kľúčové výhody a nevýhody. Vďaka hliníkovému materiálu sú rebríky ľahké, odolné a ľahko sa prepravujú. V porovnaní s inými materiálmi je tento materiál cenovo dostupný, čo vám môže pomôcť ušetriť náklady pri kúpe viacerých rebríkov. Ak však pracujete s elektrikou, hliníkové rebríky môžu spôsobiť otrasy, ktoré môžu viesť k pádom a vážnym zraneniam! Naopak, v takomto prípade sú vhodné drevené rebríky dostupné na Bugy, ktoré okrem toho, že nevedú elektrinu, poskytujú vysokú odolnosť voči okolitej teplote a taktiež sú cenovo dostupné. Sklolaminát je pevný a nepraská, pričom materiál zo sklenených vlákien nezachováva toľko okolitého tepla ani chladu ako hliník. To môže byť ideálne, ak plánujete používať rebrík vonku v extrémnych horúčavách alebo chlade.