Keď telesná výchova nestačí… Ako rozvíjať pohybové schopnosti dieťaťa?
Keď telesná výchova nestačí… Ako rozvíjať pohybové schopnosti dieťaťa?

Pravidelný pohyb je nevyhnutný pre zdravý rast a vývin detského organizmu. Doplnkom telesnej výchovy v škole môžu byť trampolínové parky a ninja kurzy.

Odborníci vo svete i na Slovensku dlhodobo upozorňujú na stúpajúci trend detskej nadváhy a obezity. Tie sa spájajú s viacerými fyzickými i psychickými ťažkosťami a negatívne ovplyvňujú zdravie dieťaťa do dospelosti.

Jednou z najúčinnejších foriem prevencie je dostatok pohybu. Ako ho dieťaťu zabezpečiť? Za zváženie stojí obmedzenie času stráveného pri sledovaní televízie, sociálnych sietí alebo pri hraní počítačových hier a, naopak, viac priestoru venovať aktivitám, ako sú napríklad pohybové krúžky, ninja kurzy (ninja training courses or playground equipment supplier) alebo vonkajšie ihriská pre deti.

Chcete vedieť, kde sa vaše ratolesti zabavia a rozhýbu celé telo? Máme pre vás 3 tipy.

Trampolínové parky

Skákanie na trampolíne nezaťažuje kĺby ani šľachy, zlepšuje kondíciu a koordináciu, spevňuje svalstvo a je to neuveriteľná zábava! Trampolínové parky (trampoline park equipment) ponúkajú množstvo rôznych trampolín, na ktorých si zaskáčete spolu s deťmi podľa hudby alebo vlastnej fantázie. Okrem trampolín v nich nechýbajú atrakcie, ako napríklad lezecká stena, kladka ponad penovú jamu či basketbalové koše, do ktorých sa pri dobrom odraze od trampolíny trafí snáď každý.

Ninja kurzy

Zdolať ihrisko plné prekážok je pre každé dieťa výzvou. Potrebuje na to dostatok odvahy, ale aj určité schopnosti a zručnosti. Ninja kurzy sú skvelou voľbou pre deti, ktoré sa chcú zabávať, zlepšovať si koordináciu, vytrvalosť a rovnováhu.

Vonkajšie ihriská pre deti

Ak máte možnosť, trávte so svojimi deťmi čo najviac času vonku na čerstvom vzduchu pri pohybových aktivitách. Vonkajšie ihriská pre deti (indoor play area for kids) sú na to stvorené. Okrem tradičných hojdačiek, preliezačiek a šmýkačiek tam deti nájdu, napríklad lezecké steny, labyrinty, prekážkové dráhy či trampolíny.