Stavba, rekonštrukcia, množstvo starostí, neporiadku a zháňania. Určite nič, čo by sa dalo závidieť, aj keď výsledok môže byť závideniahodný. Aby nevyšla Vaše práca nazmar, a teda nebola iba o estetike, ale najmä o tej praktickej stránke, mali by ste myslieť na viaceré dôležité kritéria. Zaručene k ním patrí úspora energie a tepla, ochrana proti hluku, bezpečnosť či odolnosť. Toto všetko Vám môžu zabezpečiť aj stále vysoko obľúbené plastové okná a dvere. Výrobcov a predajcov je na trhu mnoho, nie všetci sú však na slovo vzatí odborníci. Podľa čoho teda vyberať a čo všetko musí takýto výrobok spĺňať?

Nechajte svoju lásku dozrieť

Možno ste si už vybrali a ste si istý svojím výberom. Pozreli ste sa na to ale z každej strany, a to možno i viackrát? Svoje rozhodnutie dobre zvážte, preštudujte si referencie a nechajte si poradiť odborníkom. Dobrý predajca by mal predaj plastových okien povýšiť do akéhosi svätého stavu a takto by mal k nemu aj pristupovať. Ústretovosť, ochota a trpezlivosť by mali byť na dennom poriadku. V prvom rade je nutné zaoberať sa materiálom, z ktorého by mali byť okná vyrobené. Nemusí ísť iba o tradičný plast alebo estetické drevo. Dnes sú mimoriadne trendy aj hliníkové okná. Ak sa neviete rozhodnúť, je možná aj kombinácia jednotlivých druhov. Materiál je dôležitý nielen pre svoje vlastnosti, ale aj pre celkový dizajn. Môže totiž dojem zo stavby zlepšiť, ale aj úplne pokaziť. Aj to najkvalitnejšie okno či dvere zatieni zlé osadenie, preto by ste mali tento proces zveriť do rúk odborníkovi alebo priamo výrobcovi. Špecialista túto službu poskytuje štandardne a ručí za kvalitu montáže.

Top vlastnosti jednotlivých druhov

Tak ako, rozhodli ste sa? Plastové, drevené alebo hliníkové? Ak zostanete verný plastu, môžete si do vyhľadávača naťukať plastové okná Bratislava a uvidíte, že sa Vám ponúkne množstvo skvelých ponúk. Typov, druhov a farebných prevedení je na trhu nespočetné množstvo. Prvotriedny špičkový profil zabezpečujú aj okná Salamander. Pokiaľ si zvolíte na okná pevný hliník, voľte aj hliníkové dvere. Mala by tu totiž vládnuť akási harmónia materiálov, aby ňou potom žiaril aj Váš domov. Dôležité je, aby bolo okno správne vyrobené a dlho slúžilo. Údržbou sa nemusíte trápiť pri plaste či hliníku, bez potrebnej starostlivosti ale nevydržia drevené okná. Pravidelné ošetrenie a povrchová úprava sú tu nevyhnutnosťou. Drevené aj hliníkové okná majú svojich prívržencov. Drevo alebo hliník väčšinou volí srdce. Voľba pre plastové okná je zvyčajne voľbou z rozumu. Je teda len na Vás, čo zvíťazí.

Foto: freedigitalphotos.net