Kam na rodinnú lyžovačku počas jarných prázdnin
Kam na rodinnú lyžovačku počas jarných prázdnin

Jarné prázdniny sa blížia a vy stále neviete aký program pripravíte pre svojich najmenších? Inšpirujte sa zaujímavými tipmi na lyžovačku, ktorú si zaručene užijete.

Zároveň vám ponúkame zaujímavé nápady, kam na výlet stredné Slovensko, východné Slovensko a západné Slovensko.

Či už chcete stráviť prázdniny oddychom, lyžovačkou alebo výletom v prírode, nechajte sa inšpirovať. Snehovým radovánkam sa tento rok môžeme tešiť aj počas jarných prázdnin, keďže snehová nádielka je dostačujúca. K dispozícii je množstvo lyžiarskych stredísk po celom Slovensku, vhodné nielen pre skúsených lyžiarov, ale aj pre začiatočníkov a deti.

Obľúbeným strediskom pre rodiny s deťmi je Salamandra resort, ktoré je najjužnejšie položené stredisko na Slovensku. K dispozícii je detský vlek aj lyžiarska škola, preto patrí k vyhľadávaným tipom na výlety s deťmi. Ak chcete spestriť deťom jarné prázdniny, vezmite ich na návštevu detského parku, ktorý je najväčší v Strednej Európe. Reč je o stredisku Donovaly, kde môžete zažiť kopec zábavy, adrenalínu a odniesť si tak s vašimi najmenšími krásne zážitky. Zaujímavým a vyhľadávaným strediskom je aj Bachledka na východe Slovenska. K dispozícii je lyžiarske stredisko, ale aj detský park Kráľovstvo Bachledka. Ak hľadáte aj tipy kam na výlet do prírody, navštívte Chodník korunami stromov. Nenáročnú prechádzku Bachledovou dolinou si užije každý člen rodiny a ocení krásne výhľady na široké okolie.

Orava je známa povestnou zimou a sneh sa tam drží pomerne dlho. Množstvo lyžiarskych stredísk ponúka dokonalé snehové podmienky na skvelú rodinnú lyžovačku. Medzi vyhľadávané lyžiarske strediská na Orave patrí napr. Orava Snow v najchladnejšej obci Oravská Lesná, Kubínska Hoľa, ktorá ponúka aj množstvo iných atrakcií či Ski Krušetnica, kde je nenáročný svah so sedačkovou lanovkou. K obľúbeným strediskám patria aj Roháče a stredisko Spálená. Lyžovačku v krásnom prostredí Západných Roháčov v doline pod Salatínmi si užijete do sýtosti. Dokonalú rodinnú lyžovačku si môžete naplánovať aj v stredisku Snowland, ktoré je situované vo Valčianskej doline. Súčasťou je aj Yeti Park, kde je detský vlek, dopravníkový pás a množstvo zábavných prvkov.