Rodičia nezabúdajte na kvalitné písacie stoly.
Rodičia nezabúdajte na kvalitné písacie stoly.

Zariaďujete izbu školákovi a neviete po akom nábytku siahnuť? Nezabúdajte, aké je dôležite zariadiť mu izbu tak, aby sa v nej cítil dobre a pohodlne. Každodenné povinnosti tak bude zvládať hravo a šikovne.

Mnoho rodičov pri zariaďovaní izby venuje pozornosť práve nie tak dôležitým prvkom a nábytku. Ide napríklad o doplnky či zladenie farby s nábytkom. Dôležitejšie však je venovať pozornosť  podstatným kúskom, ktoré budú v izbe zohrávať veľkú úlohu. Môžeme povedať že medzi ne patrí detská posteľ a písací stôl. Ako by mal vyzerať kvalitný detský písací stôl?

  1. Kvalitný materiál zaručí dlhodobé používanie

Jednoznačným víťazom materiálu, z ktorých by mali byť vyrobené detské písacie stolíky je drevo. Ide o prírodný materiál, ktorý poskytuje kvalitu a komfort na dlhoročné používanie. Písacie stolíky pre deti, sú vyrobené z kvalitného borovicového, bukového a dubového dreva, ktoré sú významné svojou tvrdosťou, odolnosťou voči poškodeniu a trvácnosťou. Drevo je zároveň antistatický materiál, preto je vhodný pre alergikov a astmatikov.

  1. Úložný priestor navyše sa vyplatí

Detský písací stôl s úložným priestorom je nábytkom, ktorý ocenia malí aj veľkí. Každý úložný priestor, ktorým bude stolík disponovať je veľkým plusom. Či už pôjde o zásuvky na boku, v strede alebo o vyvýšenú dosku, každý študent takýto priestor využije. Môže si doň poukladať zošity, knihy a iné písacie potreby.

  1. Ani veľký ani malý

Písací stôl do detskej izby nie je kúpa na rok. Ide o investíciu, ktorá má vydržať deťom až do dospelosti. Modernými sa preto stávajú polohovateľné písacie stoly, ktoré viete nastaviť podľa výšky vášho dieťaťa. Písací stôl pri školákovi nesmie byť určený pre dospelých, pretože by mohlo dôjsť k deformovaniu chrbtice.

Pokiaľ sa rozhodnete používať nový stôl ako počítačový stolík, pracovná doska by mala byť dostatočne veľká na to, aby sa na ňu zmestil počítač aj ruky dieťaťa. Pracovná doska by nemala byť menšia ako 120×80 cm.

  1. Dizajn hrá veľkú rolu

Pokiaľ chcete vzbudiť pozitívne myslenie a chuť učiť sa u vašej ratolesti, je dôležité vybrať dizajn písacieho stola. Do popredia sa dostávajú biele písacie stoly, hnedé písacie stoly, či farebné písacie stoly. Na drevko.sk nájdete stoly v škandinávskom, rustikálnom, modernom aj klasickom štýle.