Matrac pre deti nie je o nič menej dôležitý, ako pre dospelého človeka. Práve naopak, dieťa sa ešte vyvíja a preto je kvalitný a zdravý spánok dôležitejší, ako v iných obdobiach života. Ako ho teda správne vybrať?

Veľa času v postieľke

Kým dospelý človek trávi v posteli len niekoľko hodín a to najmä počas noci, novorodenci a malé deti tam trávia polovicu svojho života. Spánok a oddych je dôležitý nielen pre ich ďalšie fungovanie počas dňa, ale aj pre dobrý vývoj a zdravie. Venovať by sme sa mali nielen výberu postieľky, ale aj samotnému matracu, ktorý je základom všetkého. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že matrace pre deti by mali byť tvrdšou verziou, ako v prípade dospelých verzií. Práve tvrdosť je veľmi dôležitá pre vývoj chrbtice a kostí, ktoré sa menia zo dňa na deň. Ak chcete, aby bol matrac pre vaše dieťatko nielen kvalitný, ale aj pohodlný, zvoliť by ste mali stredne tvrdú verziu. Prílišná tvrdosť im pri hodinách strávených spánkom môže spôsobiť preležaniny, čo nechce žiadny rodič.

Určite sa oplatí vedieť, že do detskej postieľky by ste v žiadnom prípade nemali vložiť matrac z pamäťovej peny. Lepšou voľbou je matrac zo studenej peny alebo kokosového vlákna. Zabúdať ale netreba ani na poťah na matraci, ktorý je jeho neoddeliteľnou súčasťou. V prípade detí je dôležité, aby sa dal jednoducho sňať a oprať, pretože je pravdepodobné, že ho budete prať častejšie a v tom prípade oceníte jednoduchosť.

A čo väčšie deti?

Ak už dieťa nie je v detskej postieľke, neznamená to, že nepotrebuje kvalitný matrac. Aj deti spiace na normálnej posteli potrebujú poriadnu oporu pre chrbticu, preto sa aj tu vyhnite mäkkým výrobkom. Určite sa neuspokojte s pamäťovou penou alebo molitanom, je to to najhoršie, čo môžete v rámci spánku deťom urobiť. Dôležité je pred samotnou kúpou zohľadniť  aj veľkosť postele, vek dieťaťa a to, koľko rokov bude približne matrac využívať. Keď už spáva na posteli s rozmermi dospeláckej, samotný matrac by mal za rovnakých podmienok a vlastností vydržať aspoň 8 rokov. Preto nie je vhodné na kúpe matraca šetriť, ale investovať skôr do kvality. Kvalitné matrace pre deti, ale aj dospelých nájdete u predajcu materasso. Práve materasso matrace patria k tým najlepším na trhu, ktoré sú nielen pohodlné, ale pre telo človeka aj zdravé.