Využívate na svojom dome solárne panely a chcete ich efektivitu povýšiť na novú, vyššiu úroveň? Veľmi dobrým riešením môže byť práve inovatívna virtuálna batéria. Toto by ste o nej mali vedieť…

Využívanie solárnych panelov na výrobu ekologickej elektrickej energie je riešenie, ku ktorému sa v súčasnosti prikláňa čoraz viac ľudí. Solárne panely sú skvelou investíciou, majú však jednu zásadnú nevýhodu – ich produkcia elektrickej energie je závislá na prísune slnečného žiarenia. Najviac elektriny tak vyrábajú v čase obeda, kedy je slnko najsilnejšie. A to môže byť problém. Štúdie totiž ukazujú, že najvyššie energetické nároky sú v bežnej domácnosti ráno a večer, kedy sú všetci členovia rodiny doma a využívajú elektrinu na rôzne účely.

Mnohí majitelia solárnych panelov tak využívajú aj akumulátory, do ktorých sa elektrická energia ukladá, aby mohla byť využitá neskôr, napríklad, večer, kedy už samotné solárne panely nedokážu vyrábať takmer žiadnu novú elektrinu. Využívanie akumulátorov sa javí ako rozumné riešenie, táto investícia sa však ukazuje ako veľmi ťažko návratná. Kvalitné akumulátory s veľkou kapacitou sú veľmi drahé, a teda pre väčšinu majiteľov solárnych panelov nerentabilné. Lacnejšie akumulátory zas nemajú tak dobrú kapacitu a majú krátku životnosť. Našťastie, je tu aj tretie riešenie, ktorým je práve inovatívna virtuálna batéria.

Uskladnenie energie bez investície

Virtuálna batéria je služba, ktorú sa chystá spustiť firma Greenlogy. Princíp jej fungovania je jednoduchý – keď vaše solárne panely vyrábajú elektrickú energiu a vy ju okamžite nespotrebúvate, prebytočná energia je ukladaná vo virtuálnej batérii Greenlogy. Vy batériu fyzicky nevlastníte, teda nie je potrebná žiadna veľká vstupná investícia. Neskôr môžete túto svoju uloženú energiu kedykoľvek využiť, nemusíte tak platiť elektrinu z bežnej siete.

Virtuálna batéria je teda inováciou, ktorá výrazne uľahčí a zefektívni život každému majiteľovi solárnych panelov.