Chcete vyskúšať nový šport a napadol vás golf? Pokiaľ chcete zapadnúť “na greene”, venujte pozornosť svojmu outfitu. Golf je jeden z mála športov, ktorý ctí štýl, etiketu a kultúru obliekania. Viete, ako vyzerá ten správny dress code, v ktorom zažiarite?

Čomu sa vyhnúť

Najväčším faux-pas, ktorého sa môžete na golfovom ihrisku dopustiť, je vydať sa hrať golf v džínsoch. Niektoré golfové kluby môžu džínsy považovať za trestuhodné a a na ihrisko vás nemusia ani pustiť. Ženy by sa rozhodne mali vyhnúť hlbokým výstrihom, krátkym sukniam a odhalenému telu. Pri voľbe športového oblečenia myslite nielen na svoj vzhľad, ale aj na etiketu a typický dress code, ktorý ku golfu patrí.

Ako sa na golf obliecť

Klasickým golfovým dress codom sú nohavice a tričko s golierom. Nohavice by mali mať klasický strih, byť dlhé a miesto viditeľného zipsu mať rázporok. V niektorých prípadoch sú dovolené aj kratšie nohavice, rozhodne by však mali zakrývať kolená. Golfové tričko s golierom by sa malo zapínať priemerne na päť gombíkov. Vždy ho noste zastrčené, aby ste pri hre neukazovali holé telo. Na hlave môžete mať štítok proti slnku, golfovú čiapku, prípadne klobúk.

Myslite aj na správnu obuv

Na golfové ihrisko by ste nemali ísť s topánky na podpätkoch. Tie by mohli nepríjemne poškodiť trávnik. Ak ste začiatočník, tak nemusíte mať špeciálne golfovú obuv a postačia vám tenisky alebo botasky. Pokiaľ však plánujete hrať pravidelne, kúpte si topánky na špuntových príchytkách na podošve. Vďaka vhodnej obuvi môžete hrať golf aj vo vlhku, po trávniku sa vám bude chodiť pohodlnejšie a navyše budete mať potrebnú stabilitu pri odpale.

Cieľom je nevyzerať nudne

Všetku módnu etiketu, ktorú by ste mali dodržať v štýle a strihu, môžete vypustiť pri farebnosti a vzoroch oblečenia na golf. Rozhodne nemusíte pri golfu vyzerať nudne. Veľmi často môžete nájsť zaujímavé vzory ako napríklad pruhy, šachovnice. NIč nepokazíte ani jednofarebnou polokošeľou.

Čo musíte mať

Medzi najdôležitejšie súčasti golfového outfitu patrí najmenšia časť oblečenia. Jedná sa o golfovú rukavicu. Tá sa nosí na ruke, keď držíte palicu. Rukavica sa používa hlavne z toho dôvodu, aby vás uchránila proti mozolom na dlaniach.

Ako sa obliecť v lete

V lete môže nastať problém, ak chcete zachovať golfový dress code, napriek tomu sa nechcete spotiť. Zabudnúť by ste však mali na rôzne tielka, crop topy, prípadne kraťasy a ženy krátke sukne. Snažte sa nosiť kraťasy aspoň pod kolená, ženy sukňu ideálne do polovice stehien. Pre ženy sú tiež ideálne sukne s všitými kraťasami.