Letíte prvýkrát lietadlom, prvý let a hneď za Veľkú mláku, máte obavy, lebo za ostatný rok stratila letecká doprava veľa zo svojho dobrého mena. No aj tak je to stále najbezpečnejší spôsob dopravy, takže môžete byť pokojná, pohodlne sa oblečte – čaká vás 12 hodín v lietadle preto žiadne vymýšľanie – voľné tepláky, najpohodlnejšie spodné prádlo, aké máte a hor sa na Big Apple.  Lietadlo začína rolovať a vám behajú po rozume tie najprapodivnejšie scénare, keď si zrazu spomeniete na to, že ste raz počuli o silikónových implantátoch, ktoré môžu v lietadle vybuchnúť a okamžite vás zaleje studený pot.

 

Je to len mýtus?

Kolujú stovky mýtov o tom, že silikónové implantáty môžu pri vysokom tlaku prasknúť alebo sa aspoň nafúknuť. Najväčším strašiakom je let lietadlom, o ktorom sa hovorí, že tam silikónové prsia zažívajú hotové peklo. Je to pravda? Nie, nie je to pravda, nielenže nevybuchnú, dokonca sa ani nezmenšia, nezväčšia, jednoducho – nestane sa s nimi nič. Silikónové implantáty sú kvalitné natoľko, že zmenu tlaku vzduchu nemá na ich tvar veľkosť žiadny vplyv.

 

Neveríte?

Chcete sa presvedčiť na vlastné oči, že žiadna explózia nehrozí? Populárno-náučnou formou tento mýtus zborili Boričí mýtov v 3. časti zo série v roku 2003. Uvidíte na vlastné oči, ako sa správajú silikónové implantáty vo vzduchotesnej komore pri rôznych a náhlych zmenách tlaku vzduchu. Silikónové implantáty sú dokonca také odolné, že sa im nestane, ani keď ich dáte do mikrovlnky a riadne si ich ohrejete. Teda, nič okrem toho, že budú teplé.

 

Absolútne bezpečné

Preto sa nemusíte báť o svoje vnady, ktoré sa vynímajú vo vašom peknom tielku. Oddýchnite si počas nasledujúcich 12 hodín, pretože v New Yorku budete potrebovať každý kúsok vašej energie. New Yorku sa nehovorí Veľké jablko len tak pre nič, za nič. Naozaj je to veľké jablko, ktoré kým celé „zjete“, dá vám poriadne zabrať.

 

 Foto stockimages / freedigitalphotos.net