Zimné obdobie už dávno skončilo, jar je v plnom prúde a onedlho tu bude aj leto. Začína čas výletov a krátkych dovoleniek na chatkách. Súčasťou výletu býva často aj jazda na bicykli popri krásnej prírode. Ako však najlepšie dostať svoj bicykel do cieľa? Skúste strešný nosič alebo nosič na ťažné zariadenie.

Zrejme každý z nás už prepravoval bicykle alebo cyklovozíky vo vnútri auta. To je však pohodlné iba v prípade, ak idete na krátku trasu, ideálne do pol hodiny a máte v aute iba jeden bicykel. Navyše je bicykel takto prepravovaný po ležiačky, čo nie je najlepšie, nakoľko na to nie je stavaný. Počas prepravy sa bude natriasať, budú naňho pôsobiť vibrácie a ešte sa môže poškodiť.

Ďalej je tu otázka bezpečnosti. Ak je iba voľne položený v batožinovom priestore, pri prudkom brzdení môže preletieť do prednej časti a poraniť posádku. Ideálna preprava bicykla je teda pomocou nosiča bicyklov na ťažné zariadenie, alebo pomocou strešných nosičov bicyklov.

Nosiče bicyklov na ťažné zariadenia

Preprava bicyklov cez nosiče bicyklov na ťažné zariadenia si vyžaduje počiatočne vyššiu investíciu, no vo výsledku ušetríte, nakoľko je s nimi spojená nižšia spotreba paliva, ako pri strešných nosičoch. Ďalšími benefitmi sú pohodlnejšia preprava a praktickejšie riešenie.

Nosiče bicyklov na ťažné zariadenia sú určené pre tých, ktorí prepravujú bicykle pravidelne. Na to je potrebné mať ťažné zariadenie, čo môže odradiť niektorých ľudí, nakoľko nie každý má na svojom aute takúto výbavu. Výhodou pre nosiče bicyklov u je však ľahká montáž nosiča, ako aj bicyklov a samotná manipulácia.

Pri výbere nosiča na ťažné zariadenie je potrebné sledovať váhu, ktorú unesie daný model. Zvyčajne je to maximálne 75 kg. Ceny sa pohybujú od 200 až 650 eur.

Strešné nosiče bicyklov

Strešné nosiče bicyklov sú obľúbenejším spôsobom prepravy bicyklov, nakoľko ide o lacnejšiu variantu. No hoci samotné nosiče stoja menej, celkové výdaje budú vyššie, pretože spôsobujú vyššiu spotrebu paliva. Cenovo sa pohybujú v rozmedzí 50 až 300 eur. Podľa konkrétneho modelu je následne možné prepraviť dva až štyri bicykle.