Vonkajšie svietidlá prešli v posledných rokoch veľkým vývojom, do ponúk jednotlivých predajcov prišlo veľa nových modelov, ktoré stoja za pozornosť. Na čo by ste sa pri výbere nových exteriérových svietidiel mali zamerať a aké sú možnosti?

Kým v minulosti boli exteriérové svietidlá skôr praktickým a funkčným prvkom, ktorý zjednodušoval pohyb, napríklad, okolo domu v noci, dnes je ich úloha skôr dizajnová. Susedia sa snažia prekonať jeden druhého, kto bude mať v noci krajšie osvetlený dom a jeho okolie. A je to skutočne tak, vďaka moderným svietidlám viete okolie svojho domu v noci premeniť doslova na rozprávku. Základom je však výber vhodných typov svietidiel.

Praktické svietidlá vstavané do fasády

Medzi najmodernejšie typy vonkajších svietidiel patria práve svetlá zabudované do fasády, ktoré sú najčastejšie realizované vo forme tenkých LED pásikov. Na takýchto svietidlách si často viete meniť farbu a intenzitu svietenia a dokonale tak vysvietiť svoj dom a jeho blízke okolie.

Vonkajšie svietidlá ako dekorácia?

Je to skutočne tak, vonkajšie svietidlá viete využiť ako veľmi efektnú dekoráciu. Zohnať viete špeciálne dekoračné svietidlá, ktoré očaria unikátnym dizajnom. Takéto svietidlá skrášľujú váš dom a jeho okolie nielen v noci, ale aj cez deň. Medzi dekoračné vonkajšie svietidlá patria aj rôzne vintage svetlá, ktoré dodajú vášmu domu či záhrade unikátnu charizmu.

A mnohé ďalšie typy…

Samozrejme, voliť môžete aj tradičnejšie podoby exteriérových svetiel, či už závesné, stolové, nástenné, s bodcom do zeme, stojanové, senzorové, či dokonca stropné. Základom všetkých exteriérových svietidiel je najmä odolnosť voči poveternostným vplyvom. Pri výbere sa teda zamerajte najmä na kvalitu a odolnosť. Ak hľadáte skutočne kvalitné exteriérové svietidlá za výhodné ceny, odporúčame navštíviť e-shop alebo predajňu Svietidlá R1, kde nájdete všetky typy na jednom mieste.