Pred vznikom akútnej bolesti zubov, ktorá vás môže prekvapiť vo chvíli, kedy to budete čakať najmenej, sa môžete chrániť najlepšie tak, že jeden až dvakrát ročne absolvujete preventívnu prehliadku u zubára. Ak sa predsa bolesť objaví, mali by ste okamžite kontaktovať vášho zubára a objednať sa na vyšetrenie, vďaka čomu môžete predísť vážnejším komplikáciám. Treba si totiž uvedomiť, že bolesť nezmizne sama, pričom tlmenie analgetikami nie je tiež najlepší nápad, a to predovšetkým z dlhodobého hľadiska. 

Je zubný implantát správna voľba?

Starostlivosť o chrup je alfou a omegou každého z nás. Denne by sme si mali umyť zuby minimálne dvakrát denne, ideálne vždy po jedle. Je nutné dodržiavať pokyny zubárov a poradiť sa s nimi o čistení zubov. Dôležité je absolvovať dentálnu hygienu, a to v pravidelných intervaloch, najčastejšie dva krát ročne, keďže sa práve vďaka dentálnej hygiene môžete vyhnúť kazom, či v tom horšom prípade aj strate zubov. V dnešnej dobe je náhrada stratených zubov pomocou zubných implantátov obľúbená a moderná metóda, ktorá poskytuje mnoho výhod. Pri strate jedného zubu nemusíte riešiť obrúsenie susedných zubov, pričom náhrada je nasadená „na pevno“, vďaka čomu je zub pevný. Zubné implantáty sa používajú u ľudí starších ako 18 rokov, ktorí prišli o zub z rôznych príčin – rozsiahlym kazom, paradentózou alebo pri úraze. Keďže ide vývoj neustále dopredu, používajú sa čoraz viac kvalitnejšie materiály, ktoré sa vyznačujú prvotriednou životnosťou a vysokou kvalitou.

Využite služby profesionálnej zubnej kliniky

Kafka Dent  je súkromná zubná klinika v Bratislave – Petržalke na špičkovej úrovni s prvotriednym technologickým vybavením a výnimočne širokým spektrom výkonov, ktoré nie sú poskytované ani vo veľkých stomatologických klinikách. Klinika Kafka Dent poskytuje profesionálne stomatologické služby v oblasti zubných implantátov, klasických aj neviditeľných strojčekov, estetickej i mikroskopickej stomatológie a stomatológie pre celú rodinu. Priateľský prístup, odborné poradenstvo, bezbolestné zákroky, výborná dostupnosť v Bratislave, vlastné vyhradené parkovacie miesta i cenová dostupnosť sú len niektoré z výhod, ktoré zubná klinika Kafka Dent poskytuje.