Silvester na horách je vynikajúci spôsob, ako zhrnúť súčasný rok a začať budúci rok. Krásne prírodné podmienky, čerstvý a čistý vzduch a dobrá spoločnosť urobia túto noc nezabudnuteľnou a plnou dojmov. Aby však všetko išlo podľa nášho plánu, stojí za to si svoju batožinu poriadne pripraviť, aby nám tak počas zábavy, ako aj po nej nič nechýbalo.

Silvestrovská kreácia

Naše oblečenie na silvestrovskú párty bude samozrejme závisieť od jej charakteru. Ak ideme na honosný večierok do reštaurácie, napriek všadeprítomnej horalskej klíme je vhodné obliecť si niečo štýlové. Dámy sa budú perfektne prezentovať vo večerných šatách a ihlových lodičkách, zatiaľ čo muži – v oblekoch alebo elegantných sakách. K saku pasujú rovnako tak spoločenské topánky, ako aj členkové topánky s klasickým strihom.

Ak však bude náš Silvester usporiadaný v typickom horalskom štýle, v hostinci s hostinou, môžeme si pri štylizácii dovoliť oveľa väčšiu slobodu. Dámy si môžu smelo obliecť nohavice, k tomu večerný top s flitrami a ľahkou pelerínou. Pre túto kombináciu sa budú dokonale hodiť kožené dámske čižmy na podpätkoch. Môžete si tiež zvoliť šaty, ale namiesto elegantných, ktoré by mali byť vyhradené pre honosné večierky, sa budú hodiť ľahké kvetinové šaty v štýle boho alebo zostavenie: lichobežníková sukňa, blúzka s volánikovými vložkami a členkové čižmy na podpätkoch. Oplatí sa tiež vziať si so sebou niečo teplejšie, napríklad elegantný sveter alebo bundu. Páni môžu naopak obliecť rifle a tričko, nahor ležérne sako a ak uprednostňujete trochu elegantnejší štýl, odporúčame chinos nohavice a voľnejšiu košeľu a tenisky klasického strihu.

Pred a po

Okrem samotnej štylizácie na silvestrovskú párty si musíme do batožiny zbaliť aj oblečenie a každodennú obuv, a ak plánujeme dodatočne výlet do horského okolia, musíme si vziať ďalší teplý sveter alebo mikinu a pohodlné trekingové topánky. Na ochranu pred vetrom a dažďom by ste si mali pribaliť aj teplú bundu. Pre túto úlohu je ideálna softshellová bunda s teplejšou podšívkou. Samozrejme nesmieme zabudnúť na teplú čiapku, rukavice a šál, bez ktorých je lepšie nevychádzať von.

Okrem časti spojenej s odevom je dobré pamätať aj na niekoľko malých gadgetov, ktoré sa nám budú hodiť počas výletu. Cestovná lekárnička by mala byť určite takým doplnkom, bez ktorého by ste nikdy nemali vyjsť do hôr. Do lekárničky by ste si mali pribaliť aj lieky proti bolesti alebo horúčke.

Dobré bude aj vziať si so sebou nejaké relaxačné prípravky, ktorá sa Vám po noci so šampanským budú hodiť. Naše nohy a tvár, boľavé z tanca, sa nám za to poďakujú.

Okrem správne zabalenej batožiny si nezabudnite vziať so sebou aj skvelú náladu, vďaka ktorej si túto jedinečnú silvestrovskú noc budete dlho pamätať.