Amber Martin z Pennsylvánie, tak ako väčšina tínedžerov, snívala o svojom školskom plese. Túžila mať dlhé krásne šaty so živôtikom a tancovať celú noc so svojou stredoškolskou láskou. Zdalo by sa, že jej život sa uberá celkom normálnym smerom. Rojčila, tešila sa a predstavovala si. Lenže potom sa dozvedala strašnú správu. Do jej života vkročil nevítaný hosť. Áno, nebol to nikto viac a nikto menej ako samotná smrť. Siahla na jej sny a túžby. Ibaže Amber si povedala, že jej nikto nedal právo. Pokiaľ chce, nech si ju vezme do večnosti, ale jej sny nedostane

17-ročnej pôvabnej slečne diagnostikovali ťažkú rakovinu. Keď sa to dozvedela, tak ako prvé ju napadlo, že sa nedožije svojho školského plesu. Jej priatelia to zorganizovali tak, aby sa dátum troška posunul a Amber si ho mohla naplno užiť. Ona sa pre miestne noviny vyjadrila takto: “Nemyslím, že by som sa plesu dožila… Znie to možno morbídne, ale musíme byť realisti…” Ples bol naplánovaný v upravenom termíne na máj. Lekári sa báli, že i toto je príliš dlho, aby sa ho mohlo dievča zúčastniť. No ona sa vzpiera a zvádza svoj boj s rakovinou tak dlho, aby sa ešte mohla svojho veľkého dňa dočkať a zatancovať si s chlapcom, ktorého miluje. Oblečie si tie nádherné šaty, o ktorých toľko snívala, dá si parochňu a bude sa cítiť ako v rozprávke. Aspoň na pár hodín, ale tento sen si vziať nenechá. Bude bojovať, aby si ho prežila naplno. 

Amber má v pláne ísť na ples s Quinnom a tancovať s ním do vyčerpania. “Som nadšená… Som si istá, že ma moji priatelia radi uvidia, ale ja sem idem kvôli Quinnovi a sebe, pre nikoho iného. Toto bude moja a Quinnova noc. Priatelia majú ďalšie sny a plány, no ja mám už iba tento,” žiarila poblednutá Amber. 

“Bál som sa, že nebude mať dostatok síl, aby sa plesu zúčastnila, ale v posledných dňoch jej bolo lepšie, takže som šťastný,” vyjadril sa Quinn. 

Amberina choroba je vo vysokom štádiu, musí sa zúčastňovať intenzívneho ožarovania. Aj keď sa jej nádor na chrbte zmenšil, rakovina sa rozšírila do mozgu. Jej mamina hovorí: “Amber má veľmi silnú vôľu a pevné presvedčenie. So smrťou je zmierená, teší sa, že sa tam stretne so svojím otcom… Nebojí sa zomrieť, ale musíte pochopiť, že tam nechce ísť už zajtra… Všetci vieme, že jej dní sa krátia… My len chceme, aby sme ju každý deň robili šťastnou. Naším cieľom je, aby prežila svoje posledné tínedžerské chvíle najlepšie ako je to možné. “

Veríme, že príbeh Amber Vás aspoň trochu inšpiroval a budete viac bojovať za svoje sny. Amber si ten svoj najväčší nenechala zobrať ani tomu najsilnejšiemu súperovi, vzoprela sa a dosiahla svoje. A možno má i smrť predsa len srdce. Hrá o čas a chce tejto mladej dievčine splniť posledné prianie. Vy máte oveľa väčšiu šancu bojovať, pretože máte to najcennejšie, máte život. Ak je niečo, čo ste chceli už dávno urobiť, tak to urobte teraz. 

Zdroj a foto: closeronline.co.uk