Priestory spálne, kuchyne a obývačky patria počas dňa medzi najviac navštevované miestnosti v každej domácnosti. V prvom prípade ide o čisto osobný priestor, no kuchyňa a obývačka sa určite dajú považovať za reprezentatívne miestnosti, kam by ste s kľudom mohli usadiť vašu návštevu.

 

Vo všetkých troch spomínaných izbách nie len prežívame, ale aktívne tvoríme svoju prítomnosť a budúcnosť. Preto by mali mať svoj charakter a osobitý štýl, ktorý nám je blízky. Ako ho dosiahnuť? Pokojne aj pomocou vhodného nábytku a doplnkov, o ktorých bude práve teraz reč.

 

Moderná spálňa

Pre dobrý spánok a plnohodnotný oddych by spálňové priestory nemali prekypovať hromadou vecí, vôní a tvarov. Spálňa by mala byť riešená jednoducho, príjemne a účelne. Boli časy, kedy sa nad posteľ vešali rôzne obrázky a fotografie, dnes skôr uvidíte moderné dekorácie na stenu. Veľmi populárne sú najmä nálepky na stenu extravagantných tvarov, farieb a výrazov.

 

Reprezentatívna obývačka

Obývacia izba by mala zapôsobiť svojou eleganciou a decentnosťou, no zároveň by mala byť útulná, aby sa v nej domáci aj hostia cítili príjemne a uvoľnene. K tomu sa dá aktívne prispieť nie len dobrou debatou a náladou, ale aj dekoráciami. Veľa ľudí pri výzdobe stále volí obrazy na stenu do obývačky. Nemusí ísť zrovna o dielo v hodnote desiatok tisíc eur, pekne sa bude vynímať aj ručne maľovaný originál od neznámeho umelca či dobrého priateľa.

 

Účelná kuchyňa

Kuchyňa je miestom, kde kreativita má vždy zelenú, skúste preto pri jej výzdobe postupovať v tomto duchu. Vázička s čerstvo natrhanými jarnými kvietkami bude pôsobiť sviežo a dá za pravdu heslo, že v jednoduchosti je krása. Pokiaľ máte na stene dosť miesta, skúste ho originálne zaplátať, napríklad neveľkým obrazom so zátiším alebo moderným vzorom. Aj najlacnejší ručne maľovaný obraz na plátne tam bude skvele pasovať.