Vidiecky štýl je in! Zvýraznite čaro spálne manželskou posteľou z masívu
Vidiecky štýl je in! Zvýraznite čaro spálne manželskou posteľou z masívu

Vidiecky štýl zažíva posledné roky boom. Závan minulého sa zdá byť piesňou budúcnosti. Z moderných, strohých kusov nábytku sa stávajú rustikálne a vidiecke kúsky voňajúce prírodou, teplom a domovom. Aj vy dokážete zvýrazniť čaro spálne tak, že zmeníte zariadenie tejto miestnosti a dizajn dotvoríte do vidieckeho štýlu. Poradíme vám, ako na to.

Základom vidieckeho štýlu v spálni je masívna posteľ

Centrom diania v spálni je manželská posteľ. V prípade vidieckeho štýlu musí ísť jednoznačne o masívnu posteľ. Manželská posteľ z masívneho dreva je láskou na celý život. Manželské postele z masívneho dreva prinášajú do spálne prírodný dizajn, ktorý láka k oddychu a relaxu. Masívne postele sú viac ako len miesto na spánok – sú to kusy nábytku, ktoré poskytujú celý rad výhod.

Jednou z hlavných výhod manželských postelí z masívneho dreva je ich trvanlivosť a odolnosť. Drevo z masívu je známe svojou schopnosťou odolať opotrebovaniu a nárazom. Posteľ z masívu vydrží dlhé roky ako nová bez toho, aby stratila svoju pevnosť či začala vŕzgať. Postele z masívneho dreva sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú dlhodobé a spoľahlivé riešenie pre svoju spálňu.

Bez ohľadu na to, či preferujete rustikálny, alebo tradičný štýl, manželská posteľ z masívneho dreva sa dokáže prispôsobiť a doplniť rôzne dizajnové preferencie. Investícia do manželskej postele z masívneho dreva je dlhodobou investíciou do kvality a štýlu. Prinesie do vášho domova potešenie a pohodlie pretrvávajúce veľa rokov.

Šarmantné vidiecke prvky vo vašej spálni

S rustikálnymi prvkami, prírodnými materiálmi a príjemným dizajnom môžete vytvoriť zo spálne útulné útočisko so šarmom. Každý večer vás tento priestor privíta a poskytne vám potrebný relax. Nasledujúce prvky by nemali chýbať v žiadne spálni zariadenej vo vidieckom štýle.

Prírodné materiály a tlmené farby

Vidiecky štýl sa neodmysliteľne spája s drevom, prírodnými materiálmi a tlmenými farbami. Pohrajte sa v priestore s drevom, kameňom, bavlnou a ľanom. Vyberte si nábytok z masívu, ktorý dodá miestnosti príjemný rustikálny vzhľad. Zvoľte farby, ktoré sú inšpirované prírodou ako sú odtiene hnedej, béžovej, krémovej a zelenej. Vytvoríte tak príjemnú a harmonickú atmosféru.

Masívny nábytok a doplnky

Vyberte si nábytok, ktorý má hrubé a robustné tvary. Žiadané sú povrchy nábytku s prírodnými textúrami a jednoduchým dizajnom. Drevené postele s vyrezávanými detailmi, drevené skrine a nočné stolíky s vidieckymi motívmi vytvoria autentický rustikálny vzhľad. Pridajte textílie ako sú ručne pletené deky, prehozy, vankúše a behúne. Ručne vyrábané dekorácie nezabudnite nielen položiť na nábytok, ale tiež zavesiť na steny.

Vintage dekorácie

Vidiecky štýl si žiada prítomnosť vintage doplnkov a dekorácií, ktoré dodajú miestnosti autentický charakter. Zavesené drevené poličky s retro porcelánom, staré obrazy na stenách a starožitné hodiny môžu pridať do miestnosti šarm i osobitosť. Nezabudnite na doplnky z ľanu, bavlny, juty. Na okná zaveste robustné závesy.

Náladové osvetlenie

Vytvorte príjemnú atmosféru vo vašej spálni pomocou teplého osvetlenia. Robustný luster doplňte stojacími lampami so žiarovkami s teplým svetlom. K vidieckemu štýlu patria aj izbové rastliny a kvety, ktoré dotvoria vidiecky kolorit.