Vírusy sú medzi nami od nepamäti. V čom sa skrýva ich hrozba?

Téma vírusov sa vo veľkom vrátila počas roku 2020. Títo nepriatelia sa šíria vzduchom a prenášajú sa pri ľudskom kontakte. V čom spočíva ich nebezpečenstvo a ako sa proti nim môžeme úspešne brániť?

Za šírenie vírusov zodpovedá kvapôčková infekcia. Tento jav vysvetľujeme tak, že vírusy sa do organizmu človeka dostanú vdýchnutím a následne v tele spôsobujú problémy. Množiť sa dokážu len vo vnútri živých buniek, na ktorých parazitujú. Šíria sa krvou, nervami či lymfatickou tekutinou. Tkanivo, ktoré napadnú, poškodia a nebezpečné sú aj pre naše bunky DNA.

Zastavte vírusy a baktérie. Siahnite po ústnych a nosových sprejoch VIROSTOP

Imunita si neporadí vždy sama

Ľudské telo, ktoré nie je zaťažené zdravotnými komplikáciami, dokáže na prítomnosť vírusov zareagovať produkciou antivírusových proteínov. Tie zabránia množeniu infekcie. Ľudská imunita však nanešťastie nie je perfektne odolná proti všetkým typom týchto nepriateľov.

Po celom svete totiž nájdeme až 4-tisíc vírusov. Medzi najznámejšie a najrozšírenejšie patrí chrípka, žltačka, HIV či osýpky. Od roku 2020 sa do popredia dostal významným spôsobom koronavírus SARS-CoV-2.

Ak do tela prenikne príliš veľa čiastočiek tohto vírusu, napadne dolné dýchacie cesty a vyvolá zápal pľúc či priedušiek. V niektorých prípadoch je pneumónia ešte silnejšia a dochádza až k úmrtiu pacienta.

Najlepším spôsobom odvrátenia veľkých hrozieb, ktoré SARS-CoV-2 predstavuje, je zabránenie prieniku vírusu do spomínaných dolných dýchacích ciest. Okrem dodržiavania hygienických opatrení môžeme tento cieľ dosiahnuť aj pomocou ústneho a nosového spreja VIROSTOP.

Posilnite svoju imunitu vďaka ústnym a nosovým sprejom VIROSTOP

Účinná prevencia pre všetky generácie

Vedecká štúdia vedená uznávaným maďarským virológom a klinickým mikrobiológom Dr. Istvánom Jankovicsom odhalila, že vďaka účinným látkam dokážu tieto spreje ochrániť sliznicu človeka. Zabránia tak prieniku koronavírusu hlbšie do organizmu a tiež vzniku následných komplikácií. Roztok použitý v sprejoch je založený na prírodných zložkách, z ktorých najúčinnejšia je rastlina Cistus creticus (cist krétsky).

„Rastlinné extrakty z cista krétskeho sa v tradičnej medicíne používajú už stáročia, a to bez vedľajších účinkov alebo alergických reakcií. Cist krétsky účinkuje priamo na choroboplodný zárodok,“ vraví Dr. Jankovics.

Prevencia voči vírusom? Zvoľte ústne a nosové spreje VIROSTOP

Okrem cista krétskeho obsahujú ústne a nosové spreje VIROSTOP tiež výťažky zo šalvie lekárskej, echinacei purpurovej, aceroly a citrusových bioflavonoidov. Kombinácia týchto zložiek sa vyznačuje ešte väčšou mierou zvyšovania imunity a ochrany pred vírusmi a bakteriálnymi nákazami. Spreje VIROSTOP sú práve vďaka svojmu prírodnému zloženiu vhodné pre rôzne generácie, od detí až po seniorov.

Roztok v sprejoch pôsobí ako účinná prevencia a ochrana proti koronavírusu SARS-CoV-2, čo platí aj pri dlhodobom užívaní. Zároveň VIROSTOP nespôsobuje žiadne nežiaduce účinky.

Viac informácií nájdete na sk.virostop.info