Drevo je majstrovským dielom prírody. Nielenže má skvelé vlastnosti, ale aj skvele vyzerá, čím drevené okná zlepšujú estetický dojem vášho domu alebo bytu.

 

No to nie sú jediné dôvody, prečo si pri výbere nových okien zvoliť drevo. Je ich viac. No začnite práve estetickými výhodami.

 

Skrášlenie vašej nehnuteľnosti

 

Prírodná povaha a štruktúra robia z dreva úžasný doplnok do domácnosti. Bez ohľadu na dizajn a architektúru pôsobí hrejivo a dodáva akejkoľvek nehnuteľnosti šmrnc.

 

Mnoho architektov, ale aj staviteľov si pre tento dôvod drevo vyberá.

 

Rozmanitosť vzhľadu

 

Pri plastových oknách máte tú nevýhodu, že sa nehodia úplne ku všetkým typom domov. Keď si vyberiete eurookná, dilemu, či vám budú ladiť alebo nie, môžete zahodiť za hlavu. Drevo sa dá dobre prispôsobiť či už staršiemu dizajnu alebo modernejšiemu. Môžu mať bežný obdĺžnikový tvar, šikmý, ale aj oblúkový.

 

Drevo je vhodné do rôznych klimatických podmienok

 

Hory, chlad, teplo, slnečné žiarenie. To všetko drevo znesie. Keďže drevené okná sa vyrábajú z rôznych typov drevín ako smrek, borovica, dub či ázijský durian, a každá drevina má rôzne vlastnosti, určite nájdete vhodné aj do vášho prostredia. Stačí sa spýtať vášho dodávateľa na vplyv počasia na rôzne typy drevín.

 

Prírodný materiál

 

Nielenže je drevo prírodný a obnoviteľný materiál, ale pri výrobe drevených okien vzniká menej nečistôt ako pri plastových alebo hliníkových oknách. Ak ste jedným z tých, kto sa zaujíma o túto planétu a záleží vám na tom, aby sa zbytočne neplytvalo zdrojmi, výber drevených okien vám pomôže prispieť, hoci len trochu, k udržaniu tejto planéty.

 

Vysoká životnosť

 

Hoci plastové okná majú vďaka technologickému pokroku väčšiu životnosť, ako to bol v čase, keď prišli do módy, stále sa svojou životnosťou nevyrovnajú eurooknám. Okrem toho, eurookná sa dajú ľahko renovovať, čo pri iných typoch okien nie je jednoduché.

 

Zvyšujú hodnotu nehnuteľnosti aj z dlhodobého hľadiska

 

Samozrejme, hodnotu nehnuteľnosti zvyšujú každé nové okná. Lenže väčšina ľudí aspoň raz za život svoj dom alebo byt predáva. Ak by váš dom alebo byt mal  plastové okná a po 40 rokoch ste ho predávali, ich kvalita by už nemusela byť najlepšia. Na druhej strane, drevené okná vydržia pri dobrej údržbe aj 80-100 rokov. Takže ak budete svoju nehnuteľnosť po nejakom čase predávať, kvalitné okná udržia jej hodnotu.

 

Pre viac informácií navštívte www.cedera-okna.sk