Ako vybrať altánok?

Altánky na záhrade sa tešia už mnoho rokov veľkej obľube. Práve altánok je skvelé miesto na relaxáciu na záhrade, pretože poskytuje dokonalý komfort. V momente, keď o ňom začnete uvažovať, je dôležité zvážiť niekoľko podstatných faktorov, ktorými sú veľkosť pozemku a sezónnosť.

Vedeli ste však, že história altánkov siaha až do obdobia pred 5 000 rokmi? Po prvýkrát sa altánok objavil v egyptských záhradách a jeho vlastníkmi boli členovia bohatých rodín. Takéto altánky predstavovali akési pozemské raje a dokonca si ich títo boháči mali so sebou zobrať aj do posmrtného života.

Dnes sú však populárne v mnohých ďalších krajinách, pretože sú vynikajúcim doplnkom a vylepšením pre každú záhradu. Záhradné altánky dokážu skvele rozšíriť životný priestor, a to aj v prípade, že nemáte obrovský pozemok. Skvele rozšíria váš pôžitok z bývania a môžete ich využívať tri ročné obdobia alebo dokonca aj cez zimu.

Altánok zvyčajne pozostáva zo strechy a má otvorené strany. Výber vhodného tvaru je na vás – môže byť štvorcový, okrúhly alebo aj obdĺžnikový.  Využitie altánku je pritom pomerne rôznorodé. Môžete ho využiť ako miesto odpočinku a relaxácie a ak v ňom budete mať aj nábytok či stoly a stoličky, môže sa toto miesto premeniť na vašu sezónnu jedáleň. Taktiež ide o skvelé miesto, kde môžete pozývať vašich hostí.

V momente, keď si začnete altánok vyberať, určite zvážte, na aký účel ho budete chcieť využívať. Budú sa v ňom hrať deti alebo bude slúžiť ako vaša vonkajšia posilňovňa, či skutočne chcete, aby predovšetkým toto miesto slúžilo na váš oddych? Možností je veľa.

Druhou veľmi dôležitou otázkou je, aký výhľad chcete z altánku mať. Predovšetkým pre vašu relaxáciu bude skvelé, ak budete mať z altánku príjemný výhľad. Môžete sa napríklad z neho pozerať na dom alebo na vašu záhradu. Máte už jasnejšiu predstavu o tom, ako by mal váš altánok vyzerať? Možností je veľa, avšak určite sa vám podarí vybrať si podľa predstáv.

Kontakt na predajcu a staviteľa altánkov: obchod@chatkylemon.sk